Почетна / Сапуници / На Ваше задоволство, продолжува турската серија „Горка земја“

На Ваше задоволство, продолжува турската серија „Горка земја“

Големиот хит продолжува со нови епизоди на Сител. Од понеделник веднаш по “Дива” стартува новата сезона од приказната за Зулејха.

Неочекувани пресврти во горката земја. Крв и солзи на тлото каде се роди и каде ќе згасне љубовта.

Некои ликови засекогаш ќе заминат, а некои нови одново ќе ве освојат и тоа онаму каде наместо розите да цветаат… тие уште повеќе бодат.

Продолжува епската сага со нови, подраматични и досега невидено возбудливи епизоди. “Горка земја” со нова сезона, сега па сè до самиот крај.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

Во празничните денови, Канал 5 телевизија ви нуди двојно уживање со маратонската сапуница “Аманет”. Од …

error: Содржината е заштитена!