Почетна / ФОТО / Тој има само 5 години, а е лудо вљубен во себе

Тој има само 5 години, а е лудо вљубен во себе

 

Мајката на ова 5 годишно дете му дозволува сам да одбира гардероба, а критиките упатени кон неа дека го одгледува синот да стане материјалист, воопшто не ја допираат.

 

 

Петгодишниот Алонсо Матео доаѓа од Калифорнија, има 2.500 фанови на Инстаграм каде редовно ги одушевува со модни парчиња и комбинации кои вклучуваат само најскапа дизајнерска гардероба, како и неизбежни фотографии со неговиот мобилен пред огледало.

 

 

Неговата мајка Луиса Фернанда Еспиноса е новинарка која пишува за модни списанија и вели дека таа и Алонсо ги обожуваат, Гучи, Диор, Стела МекКартни, Марк Џејкобс и Долче и Габана.

извор: Курир

{gallery}062013/alfonso3{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И старото, и новото – две логоа осамнаа на екранот на Алфа

Покрај новото лого кое го користи Алфа по ребрендингот во 2019 година, некогаш во исечоци …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!