Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Нова, 15-та сезона од ток шоуто „Еден на eден“ недела на Канал 5

Нова, 15-та сезона од ток шоуто „Еден на eден“ недела на Канал 5

Од 5 ноември 2023 година на Канал 5 телевизија започнува новата, 15-та сезона од “Еден на еден” со Жаре.

Шоуто кое започна пред петнаесетина години на А1 и А2 продолжува на Канал 5 и оваа сезона со нов формат, нови интересни гости и многу интересни доживувања раскажани од гостите.

18.30 часот, секоја недела на Канал 5 следуваат нови емисии со Жаре. Гостин во првата емисија од новата сезона е Горан Пандев.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По „70-тите“, МРТ го емитува документарниот серијал и за „80-тите“

Американската серија „80-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман …

error: Содржината е заштитена!