Почетна / Серии / „Земја на среќата“, норвешка серија на Телма од 23 јануари

„Земја на среќата“, норвешка серија на Телма од 23 јануари

Во последниот обид да најде нафта, Филипс успева да го открие најголемиот подморски нафтен базен во историјата. Ноќта пред Божиќ 1969 година, запален е гасниот пламен на платформата Океански Викинг. Тоа ќе промени сè.

Малиот крајбрежен град Ставангер и неговите жители ќе доживеат големи пресврти, а четворица пријатели се фрлени во виор од можности.

Животот во Норвешка повеќе никогаш нема да биде ист во оваа серија, која на Телма телевизија стартува од 23 јануари во 20.20 часот. “Земја на среќата”, норвешка серија на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

error: Содржината е заштитена!