Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Жива цел“, нова емисија на Алфа за теми поврзани со лов и риболов

„Жива цел“, нова емисија на Алфа за теми поврзани со лов и риболов

Планините на нашата прекрасна земја изобилуваат со дивеч исто како и водите кои се богати со риба. Дознајте кои се најдобрите локации за лов и риболов, слушнете ги неверојатните ловечки приказни и секако ловете одговорно.

Нова телевизиска емисија на Алфа, секоја сабота во 10 часот наутро која обработува теми поврзани со со ловот и риболовот, со природата и природните убавини како рекреативни спортови и едукација за истите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!