Почетна / Филм / „Inheritance“, американски трилер од 2020-та на 13 јануари на Телма

„Inheritance“, американски трилер од 2020-та на 13 јануари на Телма

петок, 13 јануари 2023, Телма телевизија, 22.10 часот – “Наследство”

Во 2008 година, ненадејно почина Арчер Монро (Патрик Варбертон), патријарх на богато и влијателно њујоршко семејство.

Неговиот имот ќе биде поделен меѓу членовите на семејството: Кетрин (Кони Нилсен), неговата сопруга; Вилијам (Чејс Крафорд), неговиот син, политичар кој се кандидира за втор мандат; и Лорен (Лили Колинс), неговата ќерка, окружен обвинител на Менхетен. Семејниот адвокат Харолд Тјулис (Мајкл Бич) тајно ѝ покажува на Лорен постхумна видео порака од нејзиниот татко што ја оставил за неа.

Лорен е упатена од нејзиниот татко во таен подземен бункер на семејниот имот. Таму таа затекнува затвореник (Сајмон Пег), кој себеси се нарекува Морган Ворнер и вели дека е затворен 30 години…

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!