Почетна / Филм / Американскиот трилер „Shattered“ од 2022 година, на 10 јануари на МРТ 1

Американскиот трилер „Shattered“ од 2022 година, на 10 јануари на МРТ 1

вторник, 10 јануари 2023, “Уцена” – прв канал на Македонската телевизија.

Нил (Џерард Батлер) и Аби Ворнер (Марија Бело) живеат навидум идиличен семеен живот со ќерката Софи. Кога Софи е киднапирана од садистичкиот криминалец Том Рајан (Пирс Броснан), нивниот американски сон се руши.

Најнапред, Том бара пари како откупнина, но како што минува времето, неговите барања стануваат се повеќе лични и пострашни. До каде ќе одат Ворнерови за да го спасат семејството?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!