Почетна / 2021 (страна 40)

Годишни Архиви: 2021

Ексклузивните епизоди од „Забрането јаболко“ од сега за викенд на Канал 5

Омилените ликови од светот на гламурот продолжуваат со нови доживувања и последни пресврти. Од сега, гледачите и фановите на босфорската драма “Забрането јаболко” имаат единствена шанса да ги следат најновите случувања во животите на отмените и интригантни ликови на Канал 5. Канал 5  ќе ги емитува најновите продолженија од серијата, …

Повеќе »

Петатта сезона од „Преспав“ повторно на МРТ, секој ден по 20.45 часот

Вашиот омилен ситком повторно на Македонската телевизија. Последната, петта сезона од популарната серија „Преспав“ од понеделник до петок на Прва, по вечерните емисии. Семејството Бузалевски ќе ги води уште еднап гледачите низ нови авантури, а старите членови на персоналот на пансионот ќе мора да се привикнат и на нови, уште …

Повеќе »

Почна снимањето на краткиот филм „Северен пол“ на Апчевска

Во отежнати услови со следење на Ковид-19 протоколите, на 26 јануари започна снимањето на краткиот филм „Северен пол“ по сценарио и режија на Марија Апчевска, во продукција на „Кино Око“, информира Агенцијата за филм. Главните улоги во филмот ги играат Антонија Белезелкоска и Лука Митев. Директор на фотографија е Владимир …

Повеќе »

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 07:10 Teлма клуб – забавна емисија(р) 07:55 Телма клуб – продолжува 08:40 Метео 08:45 Телма Амбуланта – емисија за здравство (р) 09:25 Топшоп – Студио Модерна 09:55 Tелма клуб – забавна емисија(р) 10:35 Телма Амбуланта …

Повеќе »

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини за време на викенд прајмтајмот, Алфа телевизија прикажува репризи. Па така на 30. јануари во прајмтајмот (19 часот) ќе се емитува стара епизода на српската играно документарна емисија “ДНК Анализа”, прикажана многупати досега на Алфа. …

Повеќе »

Фото | По раскинувањето, Аси во љубовна врска со помлад турски актер

Само неколку месеци по раскинувањето со режисерот и продуцент Умур Евирген, со кого беше во врска три години, Туба Бујукустун беше забележана со нов маж. Врската со Умур заврши за време на карантинот. За крајот на љубовта, јавноста дозна откако тој беше фотографиран со нова партнерка и тие фотографии беа …

Повеќе »

Лејди Гага и Бредли Купер во „Ѕвездата е родена“, премиерно на МРТ 1

Музичар ѝ помага на млада пејачка да пронајде слава, додека неговата кариера полека се распаѓа од годините и алкохолизмот Филмот е нова верзија на култната љубовна приказна од 1937 година и претставува авторско деби на Бредли Купер. „Ѕвездата е родена“ е приказна за трагичната љубов меѓу искусниот музичар на залезот …

Повеќе »

Новата теленовела од Телемундо „Обожавателка“ ќе ја следите на AXN

Од понеделник до петок на кабловскиот AXN, следува нова теленовела од продукцијата на Телемундо. “Обожавателка” ќе ве насмее и разнежни од понеделник до петок во 12.40 часот, со реприза утредента пред премиерната епизода. Валентина Перез, која пријателите ја нарекуваат Вале, е едноставна, радосна и скромна девојка, голем фан на актерот …

Повеќе »

Масакр во„Ангели“ на Сител – умираат ли сите пет девојки по пукањето?

Неверојатен завршеток приреди епизодата од турската хит серија “Ангели”, емитувана вчеравечер на Сител. Верните гледачи на серијата до доцна во ноќта останаа сведоци на страшен момент што никој не го очекуваше, токму тогаш кога навидум сè изгледаше безгрижно и среќно. Мафијата влезе во станот каде спиеја младите ангели. Пукотници, вресоци …

Повеќе »

Запознајте ја традицијата на Јапонија преку документарците на Канал 5

Привлечноста на Кјото не лежи само во неговите светилишта и храмови или во елеганцијата на градот. Повеќе од еден милениум, од 794 година, Кјото цветаше како главен град, водејќи се по патот на уметноста, архитектурата и трговијата. Суштината на јапонската култура е родена во Кјото и е рафинирана и пренесена …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!