Почетна / 2021 (страна 30)

Годишни Архиви: 2021

Има ли стоп за репризите на МТМ – повторно „Свет без крај“

Од недела (25 мај 2021) во 20.30 часот, прва скопска МТМ телевизијаја репризира историската мини серија “Свет без крај”, веќе емитувана на Телма телевизија, а потоа и на МТМ неколку пати. Oваа средновековна драма “Свет без крај” е канадско-британска продукција, снимена по истоимената книга на Кен Фолет, авторот и на …

Повеќе »

ТВ 24 со втора сезона од руската актуелна комедија „Ѕвезда во карантин“

Најновите епизоди од руската хумористична серија “Ѕвезда во карантин” на ТВ 24. Втората сезона се емитува од понеделник до петок во 20.40 часот. Како познатиот руски актер Димитри Нагиев ќе продолжи да се справува со карантинот? Ќе успее ли да го надмудри законот или ќе мора да ги испочитува сите …

Повеќе »

Хероините од најбараната серија се враќаат специјално на Канал 5

Од понеделник 26-ти април од 22 часот – повторна средба со вашите омилени во вашето најомилено “Забрането јаболко”. Најбараната ТВ серија се враќа на Канал 5, во програмска шема од понеделник до петок. Над 25 нови ексклузивни епизоди го очекуваат Вашето максимално внимание, а за тоа ќе се погрижи кој …

Повеќе »

Жив ли е бато Кемал од „Ангели“ или сепак ќе се дели алва за помен?

Вчерашната епизода на мегапопуларната турска трагедија “Ангели” нè збогуваше со еден од најпрепознатливите ликови – бато Кемал. Човекот кој киднапираше и убиваше сè живо и диво дојде до сопствениот крај. И по толку убиства и лоши работи, струен удар му пресуди на бато Кемал. Следуваат нови заплети и нов негативец …

Повеќе »

На 25 април, Телма ќе ги емитува престижните награди Оскар 2021

„Оскари 2021“ ќе биде настан што ќе се емитува во живо од повеќе локации. Ноќта на 25 април наспрема 26-ти и Телма со ексклузивен пренос на црвениот тепих и доделувањето на најголемите филмски награди, овојпат во изменето издание прилагодено на пандемијата. „Создаваме шоу што нашата глобална публика сака да го …

Повеќе »

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ која Просветно дело ја создаде токму за младата популација. Дечињата ќе се дружат со главните ликови Јана и Филип кои ве водат низ содржините на епизодите. Интересни, забавни, колоритни, содржајни и едукативни. Дијалозите во цртаните …

Повеќе »

Фото | Џемре од „Суровиот град“ го покажа своето ново момче

Сера Кутлубеј е турска актерка која во моментов ја следиме во улогата на добрата сестра Џемре во вечерната серија на Сител, “Суровиот град”. Родена е на 19 април 1994 година, завршува глума во Истанбул, а вистинска слава добива со улогата на милата Џемре во “Суровиот град”, една од сестрите која …

Повеќе »

Руската серија со македонски актери повторно во етерот на МТМ

По една година по премиерата на националната Алфа, руската мини серија „Кум“ се прикажуваше и на МТМ и локалните телевизии (Тера, Кобра, ТВМ, Кис, Боем итн). Сега, повторно реприза на репризата и тоа секоја сабота од 22 часот на прва скопска МТМ. Ова е прва македонско-руска филмска соработка од 2014-та …

Повеќе »

Година по финалето, Инстаграм средба на Недим и Џенк од „Суровиот град“

Озан Долунаи и Беркер Ѓувек ги толкуваат улогите на Џенк и Недим во интригантната турска драма “Суровиот град” која е во последните недели на емитување на Сител. Двајцата актерки година дена по финалето на серијата во Турција се видоа на лајв чат на Инстаграм, каде споделија убави спомени од снимањата …

Повеќе »

Ромите повторно ќе порачуваат песни и поздрави преку телевизија БТР

Телевизија “БТР Национал” беше скопска приватна телевизиска станица која 24 часа дневно емитуваше програма на ромски јазик. Со телевизијата раководеше Зоран Димов и тоа од 1994 година, а беше сместена во куќата на Есма Теодосиевска, на скопското Кале, каде што се наоѓа и Музејот на Ромите, како и урната со …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!