Дневни Архиви: 08/03/2021 | 23:51

Ве потсетуваме на мексиканската новела „Вљубени и злобни“

Се сеќавате ли на оваа теленовела, емитувана пред 15-тина години на Сител телевизија? “Вљубени и злобни” е романтична мексиканска теленовела, чиј буквален превод е “Светот на ѕверките”, каде режијата му припадна на мајсторот за теленовели – Салвадор Мехиа Алехандре (Есмералда, Росалинда, Злобница, Маќеа). Серијата ќе остане запаметена по неверојатната ѕверка …

Повеќе »

„Fast Laughs“ – нова опција на Нетфликс, слична на Тик Ток

Нетфликс воведе нова опција за мобилната верзија на апликацијата, благодарение на која корисниците можат да се забавуваат со кратки исечоци, наместо да гледаат цел филм или цела серија. Станува збор за функцијата наречена „Fast Laughs“, која многу потсетува на Тик Ток и работи на сличен начин. Корисниците имаат можност да …

Повеќе »

Семејната драма за „Девојките Гилмор“ секој ден на МРТ 1 по 21 часот

Добредојдовте во Старс Холоу, фиктивен град во сојузната држава Конектикат, недалеку од Хартфорд. Дом на не повеќе од илјада “налудничави“ граѓани, каде што живеат девојките Гилмор, Рори и Лорелај. Лорелај е самохрана мајка и најдобра пријателка на својата ќерка Лорелај (позната како Рори). Во лоши односи со своите родители од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!