Дневни Архиви: 01/03/2021 | 12:20

Што не сте знаеле за ѕвездите од турската серија на Dizi – „Крај“

Мега популарната турска серија „Крај“ донесува на малите екрани длабока и мистериозна приказна. Ајлин (Нехир Ердоган) е убава мажена жена и многу го сака својот сопруг Селим (Јигит Озсенер). Тие имаат прекрасен живот: богати се, успешни се во своите професии и имаат 7-годишен син. Нивниот живот е едноставно совршен. Сепак, …

Повеќе »

Гледачите на Канал 5 останаа без нежниот глас на Рејхан од „Ветување“

Гласот што ја надсинхронизира главната хероина на турската сапуница “Ветување” (Канал 5) е променет. Се изненадив што наместо Рејхан, од сега ја слушам Шахика. Тоа е еден од коментарите на гледачите на серијата, кои од сега ќе слушаат друг глас што ја зборува главната јунакиња. Причината поради која се случи …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!