Дневни Архиви: 02/03/2021 | 00:30

Бугарската серија „Украден живот“ од сега во 23:40 часот на Алфа

Од понеделник до петок, по “Заспиј ако можеш” ќе се емитуваат новите епизоди на бугарската медицинска драма “Украден живот”. Поради репризирање на Шехерезад, Алфа одлучи премиерна нетурска серија да емитува вон прајмтајм термин. Meсто за Украден порано очигледно нема. Во секојдневната битка меѓу животот и смртта, докторите на клиниката ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!