Дневни Архиви: 05/03/2021 | 12:47

„Крилја на љубовта“ – серијата што ги освои гледачите во 45 земји, ќе се емитува на Timeless Dizi Channel Македонија

Серијата „Крилја на љубовта“ го носи белегот на познатата турска ТВ продукција Ay Yapim и во неа глумат харизматичните актери Седа Бакан и Кадир Догулу. Седа Бакан (35) е актерка која е дел од новиот бран на турската кинематографија, со 7 активни филмови и над 10 серии. Кадир Догулу (35) …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!