Дневни Архиви: 09/03/2021 | 17:07

Една година од почетокот на Вашето најомилено „Забрането јаболко“

На денешен ден пред точно една година во вечерниот термин на Канал 5 за прв пат се запознавме со иконите на турското високо друштво. Ликови кои поставија нови критериуми за висока мода и кои ги освоија срцата на гледачите со неверојатните карактери, саркастични реплики и скандалозни евенти. Една година од …

Повеќе »

Донесена одлука – од утре полициски час од 22 до 5 часот натро

Донесена е одлука од страна на Владата од утре од 22 до 05 часот стапува на сила полициски час, дознава ТВ21. Ваквата одлука ќе трае во следните две недели, по што ќе се разгледува повторно и анализира епидемиолошката состојба, пренесува телевизијата 21. Министерот Венко Филипче по вчерашната средба со Комисијата …

Повеќе »

Турското кулинарско шоу одеднаш престана со емитување на К5

Неодамна на фреквенцијата на Канал 5 телевизија со емитување започна турската дневна емисија во која неколку дена по вестите во 15 часот, ги следевме сите марифети што ги правеше готвачот Арда во неговата кујна. Деликатеси во интересно руво и забава со едноставниот и секојдневен Арда. Но, тоа не траеше долго. …

Повеќе »

За терминот на бугарската серија, Алфа погрешно информира

Од минатата седмица, Алфа телевизија одлучи по примерот на најгледаните Сител и Канал 5, и таа да вметне турска серија во ударен термин. Но, за разлика од Сител и Канал 5 кои емитуваат најнови и премиерни турски серии во 20 часот, Алфа се одлучи за турска серија снимена пред 15 …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!