Почетна / 2018 / September (страна 3)

Месечни Архиви: September 2018

На 15-ти септември голема забава со Tale Of Us на Средно Водно

Tale Of Us – дуото на современата електронска музичка сцена на 15-ти септември ќе настапи во Скопје на Средно Водно во организација на Win Music Freedom. Настанот ќе започне од 22 часот, со тоа што локални изведувачи се Ана Мало и Балоски. Билетите за настанот се пуштени во продажба и може да …

Повеќе »

Тамара изненади со новиот хит „Довидување таго“

Тимот што победува не се менува. Тоа го докажа и Тамара со најновото освежување – “Довидување таго”. Песна, дело на Роберт Билбилов и Игор Џамбазов, а спотот е во продукција на Чедо Поповски. Не би трошеле зборови за коментирање на ова ремек дело, слушнете и уверете се сами : Дани …

Повеќе »

Приказната за градот „Готам“ со трета сезона на Телма

Од 10 септември, трета сезона од акционата драма на Телма Од понеделник до петок во 20.30 часот на Телма ќе се емитува третата сезона од американската играна серија “Готам”, базирана на книгите за Бетмен. За критиката ова е можеби најдобрата сезона од серијата, во која поголемо внимание се поветува на …

Повеќе »

Документарен филм за Лепа Брена во 17:50 часот на Сител

Понеделник, вторник и среда во 17.50 часот на Сител телевизија ќе се прикажува троделниот филм за популарноста на Лепа Брена и “Слатки грех”. Најголемата балканска ѕвезда Лепа Брена во документарецот ќе зборува за познати, но и непознати детали од својата биографија. Од детството, растежот во работничка фамилија па сѐ до …

Повеќе »

Нова сезона на Телма од омилената политичка дебата

Од понеделник, 3. септември 2018-та, на Телма телевизија започнува нова сезона од “Топ Тема” со Снежана Лупевска Созен, Боби Христов и Сања Васиќ. Влијателна и гледана политичка дебата овојпат без Чом, за кого напишавме дека направи трансфер во 1 ТВ. Стартуваме со новата сезона! Стартуваме со новата сезона в понеделник …

Повеќе »

Хурем Султан со нова серија се враќа во Македонија

Омилената Хурем Султан од турската хит серија “Величествениот” се враќа на малите екрани. Наскоро на една македонска телевизија започнува нова серија во која главната улога е Мерием Узерли, позната како Хурем Султан. “Кралицата на ноќта” е турска драма во која ја следиме приказната за Селин (Хурем), млада девојка која во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!