Почетна / Серии / Нова македонска хумористична серија „Среќа во вреќа“ на Сител

Нова македонска хумористична серија „Среќа во вреќа“ на Сител

 

Нова комична домашна серија на Сител

 

Во напливот на македонски серии и емисии, на Сител телевизија започна уште една нова хумористична серија “Среќа во вреќа”.

 

 

Улогите ги толкуваат Лазе Манасковски, Марија Кондовска, Душица Стојановска Настовска, Нино Леви, Емилија Мицевска, Кица Ивковска и Лука Митевски. Згодите и незгодите на бившите брачни другари, сега и љубовници, ќе ги следите на Сител сeкоја сабота и недела во 16.30 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сатиричен поглед на полициските серии во „Енџи Трајбека“ на Телма

„Angie Tribeca“ е сатира на полициските серии и се фокусира на ексцентричната, но брилијантна група …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!