Почетна / Забава / Видео | Емина Јаховиќ и победникот на „X Фактор“ снимија дует

Видео | Емина Јаховиќ и победникот на „X Фактор“ снимија дует

 

Слушнете ја новата песна на Емина и Амел

 

 

Пејачката Емина Јаховиќ и победникот на втората сезона на “Икс фактор”, Амел Ќуриќ снимија дует. Песната “Кост” е дело на Милош Рогановиќ и Марко Ѓурашевиќ, а спотот е снимен на локации во Загреб. Спотот го снимаше познат хрватски режисер.

 

 

„Штом ја слушнав песната Кост, не се двоумев многу дали да ја прифатам понудата за соработка на Амел и сигурна сум дека и на публиката ќе ѝ се допадне колку што ми се допаѓа мене“ – изјавила Емина.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Gabby G ги отпеа „Македонско девојче“ и песна на Тоше

Една љубов преку границите на Македонија и Бугарија. Најдоброто од двете држави за сите генерации, …