Почетна / Телевизија / Нова шема на Телма од понеделник – блокбастери во 22 часот

Нова шема на Телма од понеделник – блокбастери во 22 часот

 

Блокбастери на Телма во новата програмска шема

 

Новата програмска шема на Телма телевизија започнува во понеделник на 19 септември. Во рамките на новата шема, место има и за игран филм, секоја вечер во 22 часот, веднаш по последните вести.

 

 

18.30 – Вести

19.15 – Топ тема – политичко дебатна емисија

20.30 – Разоткривање – крими серија

21.30 – Вести – последно издание

22.00 – Игран филм

Во продолжение погледнете ја најавата за блокбастерите на Телма кои стартуваат од понеделник.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ со опомена до Сител и Канал 5 за емитувани телешопинг спотови

По добиено известување од страна на Агенцијата за храна и ветеринарство, за емитување незаконски аудиовизуелни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!