Почетна / МК Сцена (страна 72)

МК Сцена

Три години од создавањето на ТВ Пакет

  На овој ден, 24-ти октомври, пред три години форумџиите од некогашниот форум „Серии МК“, денешен „ТВ Пакет Форум“, одлучија да создадат нешто што немаше во Македонија, нешто што ќе биде од корист за телевизиските гледачи, а богами и за оние што раководат со телевизиските програми.   Со текот на …

Повеќе »

Тој манијакално краде музика од турски серии

  Деновиве сите „уживаме“ во хитот на Рубин Благадуша, песната Верував во твоите очи чија музика е украдена од турската серија „Езел“. Но претходно, тој во своето родно место палеше и жареше со уште едно украдено дело, и тоа, замислете, повторно од турска серија! Имено, Благадуша ја има украдено и …

Повеќе »

Сељанките се нова мета на контроверзниот Боки 13-ка

    Контроверзниот Боки повторно почувствува потреба да навредува. Овој пат негова мета се „сељанките“. „Толку ми се одвратни карираните кошули во комбинација со претерана шминка, тоа е страшно! А најголем „моден врв“ ми е тоа што секоја будала денес носи нитни и што сите одеднаш станаа кул… подобро вие …

Повеќе »

Ја помните ли Еми од Идол? Слушнете ја новата песна

  Македонската музичка сцена од неодамна е надополнета со уште еден женски вокал кој своите квалитети ги истакна во реалното музичко шоу „Идол’ и ги освои симпатиите на публиката. Младата Емилија Ѓорѓевска од Тетово беше една од финалистките на македонскиот „Идол“, а одличните изведби на македонските и странските хитови беа …

Повеќе »

Македонскиот Езел нека му ја мисли, Турција ќе тужи!

    Секој ден нови „таленти“. Денешниот е инспириран од јунак од турска серија. Рубин Благадуша пее за неверноста на една жена, а приказната во спотот е идентична со тажната судбина на Езел. Искористена е дури и препознатливата музика од љубовните сцени во серијата.         Крис Манев …

Повеќе »

Викторија Лоба абортирала во Кипар?

  Познатата македонска пејачка Викторија Лоба наводно абортирала во Кипар, тврди српскиот портал Poznati, а пренесува Либертас. На порталот се наведува дека многу балкански пејачки заминуваат на Кипар за тајно да абортираат, а во него се спомнува и името на нашата пејачка Викторија Лоба. Таа не е достапна на нејзиниот …

Повеќе »

„Нисам глуп“ соработка на ДНК со Марко Ѓуровски

    По одличниот анплагд концерт од 29-ти септември во Универзалната Сала за кој се уште се зборува, момците од ДНК не запираат да ја изненадуваат својата публика. „Мислев ти си добра, фина, од сите други дека си поразлична, верував во се што ќе ми кажеше ти,  но тоа биле …

Повеќе »

Погледнете ги двата нови видео записи на Б-Клан

  Хип-хоп групата од Битола, Б-Клан, која активно работи на македонската сцена повеќе од 3 години, ви ги претставува двата нови видео записи.     Групата ја сочинуваат 2 члена, односно Дејан Мицкоски и Дарко Јоцковиќ. За сето време од нивното постоење тие снимија околу 40 песни, а за две …

Повеќе »

Солзи за Тоше Проески и во Лондон

  Годишнината од смртта на Тоше беше одбележана и во Лондон. Во чест на трагично починатата македонска ѕвезда се одржа хуманитарен концерт, пишува Денешен.     На концертот во црквата Емануел настапија Тања Царовска, која живее и работи во Велика Британија, гудачкиот квартет Фортуна од Лондон, како и неколкумина млади пејачи и …

Повеќе »

Елена збесна, спотот да бил пратен веднаш!

    Елена Ристеска преку својот Фејсбук профил му се закани на режисерот Даниел Јовески, дека ако не го добие спотот денеска, подобро да не го праќа воопшто. И се ќе беше поинтересно за нас новинарите доколку скоро омажената македонска пејачка не се шегуваше. Или можеби сериозна беше? Да се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!