Почетна / МК Сцена (страна 70)

МК Сцена

Почина истакнатиот актер Владимир Ангеловски – Дади

  Еден од доајените на македонското актерство, Владимир Ангеловски – Дади почина синоќа на 66-годишна возраст. Под водство на Тодорка Кондова Зафировска на шест години учествува во формирањето првата Детска радио драма во МРТВ.  Тогаш освојува три први места на Југословенскиот фестивал за детска Радио драма. Во Драмски театар за …

Повеќе »

Накова рекламира спреј за дунди? Да или не?

  Манекенката Александра Накова е бесна на насловната страница на утрешен „Вест“ на која е напишано дека рекламирала „спреј за дунди“, јавува Либертас. „Револтирана сум, и се јавив на новинарката и се направив лом. И кажав дека ќе ги тужам доста ми е од нив“ – изјавила Накова. Тврди дека …

Повеќе »

Студиска премиера на новата песна на Тоше Проески

    Во агенцијата Озирис, во Загреб, се одржа студиска премиера на новата песна на трагично загинатата македонска мегаѕвезда Тоше Проески. Се работи за песната Where do I belong што целосно ќе ја слушнеме на роденденот на Тоше (25. јануари), заедно со уште две други досега необјавени песни. Во краткото …

Повеќе »

Скопски фестивал се враќа во полн сјај

  18 песни изведени во живо од познати македонски пејачи следени од оркестар составен од 54 музичари се основото обележје на овогодишниот Скопски фестивал што се одржува на 17-ти ноември со почеток во 20 часот. Место на случување е Македонскатаопера и балет, а водител на настанот е Игор Џамбазов. „Суштината …

Повеќе »

Влатко Лозаноски номиниран за музички Оскар

  Ексклузивецот на План Б Продукција, Влатко Лозаноски – Лозано утревечер ќе биде дел од еден од најголемите регионални музички настани „БХ музички Оскар“ кој ќе се одржи во салата Мејдан во Тузла, Босна и Херцеговина. Градот на солта ќе биде домаќин на 11-то издание на најголемата манифестација во БиХ …

Повеќе »

Видео | Драган Вучиќ игра „Гангнам стајл“

Заразниот „Гангнам стајл“ ритам не го заобиколи ниту водителот Драган Вучиќ. Играше Обама, играше Бритни Спирс, се играше за време надоаѓањето на ураганот Сенди, игра целата планета во ритамот на корејскиот рапер Псај. Меѓу фановите се најде и Вучиќ. Да погледнеме.

Повеќе »

Јоце Панов сними спот за „Љубовна религија“

  Поп пејачот Јоце Панов сними видео запис за песната Љубовна религија на најубавите локации кои природата и ги подарила на Македонија. Видео записот се снимаше седум дена под режисерската палка на Дарио Јанковиќ, а промоцијата ќе ја доживее во Струмица, на начин кој е веќе заштитен знак за пејачот. …

Повеќе »

„Rolling in the Deep“ во изведба на Панчо (ДНК)

  Анплагд концертот на Р&Б дуото ДНК којшто се одржа на 29-ти септември во Универзалната Сала во Скопје, беше несекојдневно доживување за присутните, не само поради гостите и одличната изведба на најголемите хитови на ДНК во една поинаква димензија туку и заради изненадувањето кое Панчо им го приреди на самиот …

Повеќе »

Се појави порно снимка од македонска новинарка (18+)

  Постои порно снимка од македонска телевизиска новинарка која најчесто известува од политички настани, пишува порталот Скандал. За „опасната“ видео снимка веќе неколку месеци се зборува меѓу новинарите. Станува збор за русокоса девојка која е дојденец во Скопје. Момчето со кое била го снимил сексуалниот чин и сега насекаде се …

Повеќе »

Гратис влезници за Дадо Полумента

  ТВ Пакет во соработка со Клуб Колосеум доделува 10 гратис влезници за Дадо Полумента во сабота. Кликнете LIKE и прочитајте под фотографијата како да дојдете до гратис влезница!     На ваше барање, ТВ Пакет обезбеди 10 гратис влезници за Дадо Полумента во Клуб Колосеум. Доколку сакате да бидете …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!