Почетна / МК Сцена (страна 73)

МК Сцена

Запознајте ја новата волчица Калиопи

  Откако ја обновија меѓусебната соработка со песната црно и бело, со која Калиопи ја претстави Македонија на „Евровизија“ во Баку, пејачката и нејзиниот поранешен сопруг, композиторот Ромео Грил, започнаа со реализација на новиот албум. Првиот сингл на престојниот албум е песната Вучица. За неа е снимен и видео спот …

Повеќе »

Наскоро промоција на две нови песни од Тоше Проески

  Кон крајот на годинава ќе слушнеме нова досега необјавена песна од легендата Тоше Проески. Според информациите на Sky, во компјутерот на трагично починатата ѕвезда биле пронајдени уште две песни што треба да бидат промовирани на неговиот роденден. Песните што биле пронајдени во компјутерот на Проески после неговата смрт, наводно, …

Повеќе »

Адријана Ацевска – од „цигу лигу“ на „кеш кеш“

  Врти сучи бројките се околу неа да биле!   Фолк пејачката Адријана Ацевска годинава е особено актуелна со својот хит „Кеш кеш“, но пред десетина години таа беше далеку од девојка што пее за пари. Имено, Ацевска е „самовилата“ што ја пееше насловната песна на детската едукативна програма „Разиграни …

Повеќе »

Хуманитарна акција на концертот на Слаткар

  Откако го најави својот голем концерт „Oтварање“ на 2-ри номеври во Борис Трајковски арена, Слаткаристика и неговиот тим сериозно работат на подготовките за најголемото музичко случување годинава. Знаеме дека до сега во Спортскиот центар “Борис Трајковски” се оддржуваа и музички настани, но секогаш со критики кон неакустичноста на салата. …

Повеќе »

Откриен мозаикот со ликот на Тоше Проески

  Прилеп во солзи, пред солзата со ликот на Тоше…     По повод петгодишнината од смртта на нашата мегапопуларна музичка звезда, денеска во Прилеп беше откриен мозаик со ликот на Тоше Проески. На мозаикот се работеше 4 години, автор на делото е наставникот и уметник Ристо Тошески. Новото спомен …

Повеќе »

Нова надеж на македонската музичка сцена

  Кристијан Пашоски e нов лик на македонската музичка сцена. Тој, од неодамна професионално се занимава со музика. Има само 17 години и за особено краток период успеа да создаде две прекрасни песни што имаат свои видео записи, така да полека но сигурно ја освојува македонската естрада. Неговата прва песна …

Повеќе »

Прва македонска невеста на сајтот на Maggie Sottero

  Марија Радњански, сопругата на поп пејачот Јован Радњански се најде на официјалната страна на познатата американска дизајнерка Maggie Sottero која во моментов е во ТОП 10 светски познати дизајнери на венчаници. Освен фотографијата од креацијата е опишана и приказна за тоа како Марија одлучила да соработува со светски познатиот …

Повеќе »

Молитвено чествување за Тоше Проески

  По повод пет години од смртта на Тоше Проески, утре кај Феудалната кула до Домот на АРМ во Скопје е закажано молитвено чествување. Предвидено е полагање цвеќе, палаење свеќи, откривање спомен-ѕид со фотографии и песни од академик Гане Тодоровски посветени на Мајка Тереза и Тоше Проески. Организатори на настанот …

Повеќе »

На 26-ти октомври бираме Мистер на Македонија

Во организација на Мики Црнокрак и селебрити магазинот „Фаци“ на 26-ти октомври, четврток, во клубот Б2 ќе се избира „Мистер 2012“. Победникот според организаторот патува на изборот „Man Hunt 2013“ во Кина, а уште еден од учесниците ќе се натпреварува во Перу на „Mister Sea World 2013“. Досега се имаат …

Повеќе »

Фото | Елена Ристеска сними нов музички спот

  Нашата најсексипилна пејачка Елена Ристеска наскоро ќе го промовира новиот видео запис каде воедно ќе го претстави и новиот имиџ. Старата Елена повеќе ја нема. Таа неодамна ја офарба косата во цевена боја и направи ласерска операција за менување на бојата на очите.     {gallery}102012/elena-novi{/gallery}       …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!