Почетна / Телевизија / Дебата за прогресивното даночење во„Отворено“ на ТВ 24

Дебата за прогресивното даночење во„Отворено“ на ТВ 24

Прогресивен данок, намалување на јазот меѓу богатите и сиромашните или мерка што ќе ја сардиса средната класа? Со 1.500 евра во Европа имате едвај блиску за нормален живот, во Македонија ве сметаат за богаташ. Што ќе се подобри во животот на граѓаните со новите давачки? Ќе имаме ли подобро здравство, администрација, училишта? Власт, опозиција, бизнисмени, министри. Вечерва, 6 ноември, во студиото на 24 Отворено – со Драган Тевдовски, Трајко Славески, Данела Арсовска, Џевдет Хајредини.

24 Отворено

Прогресивен данок, намалување на јазот меѓу богатите и сиромашните или мерка што ќе ја сардиса средната класа? Со 1.500 евра во Европа имате едвај блиску за нормален живот, во Македонија ве сметаат за богаташ. Што ќе се подобри во животот на граѓаните со новите давачки? Ќе имаме ли подобро здравство, администрација, училишта? Власт, опозиција, бизнисмени, министри. Во студиото на 24 Отворено – со Драган Тевдовски, Трајко Славески, Данела Арсовска, Џевдет Хајредини.

Gepostet von Телевизија 24 am Dienstag, 6. November 2018

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со поддршка до Канал 5 и осуда на говорот на омраза

ТВ Пакет со поддршка за телевизија Канал 5 која последниот период е мета на оркестирано …

error: Содржината е заштитена!