Почетна / МК Сцена (страна 60)

МК Сцена

Јоце Панов ја крена Црна Гора на нозе!

Јоце Панов - Joce Panov

  Јоце Панов вчеравечер во Подгорица со својот настап во „Клуб Велвет“ ги крена Црногорците на нозе.     Деновиве Јоце во Црна Гора ги договори следните настапи во најголемите клубови низ целата држава. Промотивната турнеа низ државите од поранешна Југославија го носи слоганот „Ватрени Печати“, а со неа се …

Повеќе »

Карло Бос во „Фарма“ ќе ја натрти Станија

  Гоце Гиновски, познат како македонскиот порно актер Карло Бос, достави интересна понуда до Пинк телевизија. Имено, тој во реалното шоу „Фарма“ би учествувал со дневен хонорар од 150 евра, а како бонус бесплатно ќе ја „натртел“ Станија, како што вели самиот. „Не барав многу од вас, туку само дневен …

Повеќе »

Нена Мачка остана без Фејсбук поради изјавата

  Како што вчера објавивме, македонската старлета Нена Мачка преку својот Фејсбук профил на сите им порача дека не сака да се дружи со мажи кои не се билдери. Напиша: „Нека се погледнат во огледало пред да ми испратат барање за пријателство“.     По неколку часови и на неа …

Повеќе »

„Сите девојчиња мамо се мажија“ во турска серија

  Во една од епизодите на турската серија „Gonul Celen“ беше испеана старата македонска песна Сите девојчиња мамо се мажија и тоа на македонски јазик. Во оваа серија главната женска улога ја толкува популарната актерка Туба Бујукуштун позната како Аси. Во прилог е видеото.           Мите …

Повеќе »

Ексклузивно интервју со идолот Иван Раденов

  Во денешното неделно интервју ќе прочитате за интригите и љубовната врска со Билјана, за неговиот успех во Србија и за најновата пародија. Ексклузивно за ТВ Пакет, првиот македонски идол Иван Раденов!     ТВ Пакет: Вашата љубов се роди во шоуто Македонски Идол, а медиумите шпекулираа брак, каде прекина …

Повеќе »

Министерката за култура со поддршка до мистерот

  Министерката за култура, Елизабета Канчевска Милевска, даде поддршка на македонскиот мистер кој ќе ја претставува нашата земја на претстојниот „Мистер универзал“ во Доминиканската република. Таа го прими менаџерот на македонскиот мистер, Зоран Василевски, а ова е прва година како Министерството за култура застанува позади изборот. На изборот ќе учествуваат …

Повеќе »

Видео | Скандалот со Калиопи на „Бубамара“

  Моментот кој беше отстранет од најновото издание на „Златна Бубамара“ – Калиопи со закана дека ќе ја напушти сцената и нема да пее ако не и се подобрат условите. „Стоп… стоп!“, извика таа,  „после толку години кариера, заслужив да пеам во подобри услови“. Во прилог е видео со отстранетиот …

Повеќе »

Кој му го купи луксузниот автомобил на Зоки Фаци?

  Фотографијата е направена утрово во пет часот на булеварот Јане Сандански на која се гледа дека водителот Зоки Фаци и топ моделот Александра Накова очигледно одлично се забавуваат. По лудата журка во клубот Квин, двајцата со скапиот автомобил од марката Понтиак кабрио беснееле низ скопските улици. Кој му го купил …

Повеќе »

Карло Бос: Боки е транвестит, а Карлеуша пластична!

Македонскиот порно актер Карло Бос не престанува да ја шокира јавноста со своите скандалозни изјави. Имено, тој неодамна беше гостин во емисијата „Не бери гајле“ што се емитува на Наша ТВ, а на прашањето што мисли за Јелена Карлеуша и за Боки 13-ка еве што одговори:

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!