Почетна / МК Сцена (страна 71)

МК Сцена

Фото | Елена Ристеска сними нов музички спот

  Нашата најсексипилна пејачка Елена Ристеска наскоро ќе го промовира новиот видео запис каде воедно ќе го претстави и новиот имиџ. Старата Елена повеќе ја нема. Таа неодамна ја офарба косата во цевена боја и направи ласерска операција за менување на бојата на очите.     {gallery}102012/elena-novi{/gallery}       …

Повеќе »

Денис Мурат со настапи низ Македонија

  Атрактивниот пејач Денис Мурат полека но сигурно ги подготвува новите хитови, а додека чекаме нешто ново, можеме да уживаме во неговите настапи низ Македонија.     Распоред на настапи: 09.10 (вторник) „Расчекор“ – Битола 12.10 (петок) „Кореа“ Кривогаштани 19.10 (петок) „Елдорадо“ – Гостивар 25.10 (четврток) „Мак Фест 2012“ – …

Повеќе »

Миа објави фотографии од пред породувањето

  Првата Македонка што се соблече за македонското издание на магазинот „Playboy“, водителката Миа Костова, денеска на својот Фејсбук профил објави разголени фотографии направени во периодот кога беше бремена. Миа на 28. јуни годинава роди здраво машко бебе на кое му го даде името Андриа.           …

Повеќе »

„Блесна“ и овогодинешното ѕвездено небо на Тоше

  Вчеравечер скопскиот плоштад „Македонија“ беше преполн со фанови и почитувачи на Тоше Проески. Традиционално и оваа година се организираше ѕвездено небо по повод петгодишнината од последниот концерт на Проески одржан на Градскиот стадион. Се пееја рефрените од најпознатите песни на Тоше, се палеа свеќи, а видовме и по некоја …

Повеќе »

Вечерва сите на плоштад, Тоше го заслужи тоа!

ВЕЧЕРВА 20:00 ЧАСОТ   Ѕвезденото небо во чест на Тоше Проески ќе се одржи и оваа година и тоа по четврти пат. Навршуваат пет години од неговата смрт, а верните фанови ширум Балканот и натаму го прават она што тој го сакаше. Во чест на последниот концерт на Проески одржан …

Повеќе »

Редослед на изведувачи на Макфест 2012

  Поради спортските настани што ќе се случуваат во наредните неколку викенди, а ќе се емитуваат на Првиот канал на МРТ, одржувањето на фестивалот „Макфест“ е одложено заради неможноста истиот да се пренесува во претходно закажаниот термин. Новите термини на одржување на фестивалот се 26-ти, 27-ми и 28-ми октомври 2012. …

Повеќе »

Слаткаристика ќе се „отвара“ – билетите во продажба

  Откако го најави својот голем концерт „Oтварање“ на 2-ри номеври во Борис Трајковски арена, Слаткаристика не запира со подготовките за истиот. Сериозноста на проектот кој со себе носи сценарио за секој блок песни, учеството на многу гости, како и исполнување на повеќе од 20 песни, го стави Слаткаристика под …

Повеќе »

Познати композитори со свои песни на Макфест 2012

  Познати автори од калибарот на Калиопи, Игор Џамбазов, Сергеј Четковиќ, Кики Лесендриќ од Пилоти, Ивица Брчиоски од Ареа итн. кои одамна немаат направено песна за фестивал, оваа година се потпишуват зад музиката и текстот на неколку макфестовски нумери што ќе се изведат на 12-ти, 13-ти и 14-ти октомври во …

Повеќе »

Фото | Жешката Катарина Ивановска

  Македонската убавица Катарина Ивановска направи жешка фотосесија за престижниот бренд Yamamay. Пред вечерашната скопска премиера на филмот „Трето полувреме“ во кој улога има токму Ивановска, погледнете ги прекрасните фотографии што следуваат подолу.   {gallery}092012/katarina-i{/gallery}       Крис Манев | ТВ Пакет  

Повеќе »

„Макфест“ со нова официјална песна

„Ако љубовта е како музика во срцево што ја имам, само небото ми е граница, почувствувај го овој ритам“ се стиховите со кои започнува новата официјална песна на 27-то издание на најпрестижниот македонски фествал на забавни мелодии Макфест 2012. „Почувствувај го ритамот“ е насловот на песната чиј комплетен автор е …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!