Почетна / dani (страна 364)

dani

Шведската серија “Година 1790-та” на МТВ 1 во 22:20 часот

  Година 1970-та – од понеделник до петок на МТВ 1   На првиот канал на Македонската телевизија по завршување на данската серија “Убиства со умисла”, започнува уште една скандинавска крими серија. Овојпат се работи за шведската “Година 1790-та” која ќе се емитува од понеделник до петок во 22:20 часот. …

Повеќе »

Понеделник, 20 часот – започнува “Бура” со Вилијам Леви

  Конечно и во Македонија – мексиканската новела “Ла Темпестад”   По неколкумесечни најави, конечно е откриен датумот на кој започнува мексиканската теленовела “Бура” на македонските телевизии. Серијата која е во продукција на Телевиса, започнува во понеделник на Скај Нет во 20 часот, а освен на Скај Нет, серијата ќе …

Повеќе »

Видео | Промовиран евровизискиот спот на Даниел Кајмакоски

  Македонија доби и евровизиски спот     Денеска беше објавен спотот за македонската претставничка песна на претстојната Евровизија, „Autumn Leaves“ (Лисја есенски) на Даниел Кајмакоски. Музиката и текстот на англиската верзија на песната ги потпишува Швеѓанецот Јоаким Персон, додека за аранжманот и продукцијата се на Роберт Билбилов.     …

Повеќе »

Романската историска новела “Аниела” доаѓа на Телма телевизија

  Романска теленовела пристигнува во Македонија   Наскоро на Телма телевизија со емитување започнува нова историска теленовела, овојпат романската “Аниела”. Меѓу другото, Телма е препознатлива по историските теленовели кои досега ги емитуваше во 20 часот. Пред 15 години почна со емитување на историски бразилски серии од светски признатата и квалитетна …

Повеќе »

Италијанската серија „Врската Палермо“ во 21:30 часот на Телма

  “Палермо” – од понеделник до петок во 21:30 часот   На местото на ЦСИ Њујорк, од утре на Телма започнува нова криминалистичка серија. Овој пат се работи за италијанската крими драма “Врската Палермо”, снимена во 2011 година во вкупно 12 продолженија. Режијата е на Ренато де Марија, а сценариото …

Повеќе »

Крими драмата “Волшебен град” од утре во 21:25 часот на МТВ 1

  Нова серија од понеделник до петок во 21:25 часот на МТВ 1   Од утре (петок), на местото од тинејџерската серија “Озборувачка” започнува нова драма на Македонската телевизија. Се работи за “Волшебен град” (Magic city), американска крими серија снимена во 2012 и 2013 година со вкупно 16 епизоди. Во …

Повеќе »

Турската акциона серија “Крв и солзи” од среда на Алфа

  Крв и солзи – од понеделник до петок на Алфа во 22.15 часот   Од среда во 22.15 часот на Алфа започнува нова турска серија, насловена како “Крв и солзи”. Крв и солзи” е турска криминалистичка серија, која ја споредуваат со популарната “Долина на волците”, но овде наместо Полат …

Повеќе »

Полска емисија за исцелители и бајачи на Алфа телевизија

  “Шесто сетило” – емисија за најчудните европски исцелители     Од вечерва во 19:15 часот, Телма телевизија ќе ја емитува новата емисија која е продуцирана во Полска. Дали навистина постои шестото сетило? Дали навистина постојат исцелители кои светот и своите пациенти ги доживуваат и на друг начин освен со …

Повеќе »

Телма ја укинува серијата “Измамничка”, гледачите реагираат

  Телма ја укинува серијата “Измамничка”   На само 15 епизоди пред крајот, Телма ја укинува латиноамериканската теленовела “Измамничка”. Од понеделник серијата ја нема повеќе во програмската шема на телевизијата. Сакајќи да понуди програма која не е застапена на другите национални телевизии, Телма одлучи оваа сезона да вметне и теленовела …

Повеќе »

Нова турска серија „Помрачување“ на регионалните телевизии

  Втора турска серија на регионалните телевизии   Од иднава недела на новите регионални телевизии (А1, О2, К3, Мега, Ултра итн.) на местото на турската серија “Соседство” ќе се емитува нова турска серија – “Помрачување”, надсинхронизирана на македонски јазик. Серијата ќе се дава секој работен ден во 18 часот, а …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!