dani

Многу сатира и во новите емисии на „Еднооки“, секоја недела на Алфа

Популарната сатирична анимирана серија “Еднооки” се враќа на малите екрани. Секоја недела, пред централниот дневник на Алфа, ќе проследите нови продолженија од емисијата на Контрабанда, во кои повторно на сатиричен начин ќе ни бидат прикажани актуелните политичари, односите со соседните земји, моменталните политичко општествени случувања итн. " ЕДНООКИ " недела …

Повеќе »

Светскиот мега хит „Narcos“ ексклузивно на Телма телевизија

Светски популарната серија “Наркоси” ексклузивно на телевизија Телма. Пред новогодишните празници, погледнете ја возбудливата приказна за најпознатиот и најголемиот нарко дилер од Колумбија – Пабло Ескобар. Вистинита приказна за почетоците и растот на пазарот со кокаин во Америка, овојпат екранизирана од Нетфликс. Драма која го бара вашето целосно внимание, бидејќи …

Повеќе »

Патувачка изложба на Дороти преку АРТФЕМ во Штип

На 5 декември ќе се одржи првата патувачка изложба на Дороти Пачкова, на уметнички дела, настанати под предизвичкувачки околности, пристигнати во Р.С.Македонија, со поддршка на мрежа на балкански солидарни женски центри, преку Босна и Херцеховина и Црна Гора. Со ова се започнува претставување на мрежното функционирање на Центарот за слобода …

Повеќе »

ТВ Времеплов | Ве потсетуваме на новелата „Марија Бонита“

“Марија Бонита” е колумбиска теленовела од 1995 година каде главната улога ја толкуваше популарната Адела Нориега. Теленовелата е базирана на приказната за “Грофот Монтекристо” со изразити модификации. Главната машка улога ја толкуваше Фернандо Аленде во улогите на Хозе Сантос и Дамар Сантојо. Серијата кај нас се прикажуваше на локалните телевизии …

Повеќе »

„Armored“, „Gothika“„Freedomland“… дел од филмските премиери на МТВ

Трилери, романси и акции ве очекуваат следните денови во филмските наслови на МТВ 1. Вторник (03.12.2019), 23:45 часот – “Armored” Воен ветеран и добитник на престижен медал за храброст, а сега обичен спасител, сака да изгради подобар живот за себе и за својот помал брат. Со помош на својот најдобар …

Повеќе »

Фото | ЗЏМ Биг-Бендот и маестро Фајгл ја наполнија Филфармонија

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, дојдоа во Филхармонија да го слушнат уникатниот музички перформанс кој ја соедини музиката на влијателните „Рејдиохед“ со магијата на џезот! ЗЏМ Биг-Бендот (Биг-Бендот на Здружението на џез-музичари), под чија капа се организираше настанот, предводен од …

Повеќе »

Секоја недела во 18:40 часот – „Неоткриени пејсажи“ на МТВ 1

Македонската телевизија продолжува со нови ексклузивни серии од странска продукција. Американскиот документарец „Неоткриени пејзажи“ e епско патување кое ни открива некои од најубавите места во светот, a ќе се емитува секоја недела во 18.40 часот. Спектакуларните панорами нè оставаат без здив низ осум епизоди, а лирското пишување нè запознава со …

Повеќе »

Фото на денот | Каков е овој правопис на веб страната на Алфа?

Од неодамна, телевизија Алфа го промени изгледот на својот веб сајт, што нормално заслужува пофалба од наша страна, како будни следачи на секоја новост и промена кај македонските телевизии. Но, она кое заслужува критика се многутте грешки кои се јавуваат, конкретно во програмската шема на сајтот. Помешани мали и големи …

Повеќе »

Видео | Децата на „Тажна жена“ добија награда и се расплакаа на сцена

Солзи и емоции на доделувањето на престижните турски награди “Altın Kelebek” (Златна пеперутка). Имено, на наградите за најдобрите за 2018-та година, турската актерка Özge Özpirinçci доби златна пеперутка за најдобра актерка, токму поради улогата во потресната драма “Тажна жена”, која со емитување започна неодамна на Канал 5 телевизија. Во играната …

Повеќе »

Тони Андреев ќе преработи постара песна на Саша Ковачевиќ

Младиот и талентиран пејач Тони Андреев во наредниот период ќе ја изненади својата публика со ново музичко парче во соработка со балканската ѕвезда Саша Ковачевиќ. Имено, станува збор за преработка на подзаборавен хит на Саша Ковачевиќ кој е снимен пред 10 години. Песната тогаш не добила видеозапис и била пуштена …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!