dani

„Квадрат“ на Алфа посочува како да уредите големи бањи и простори

Уредување на големи простории и големи бањи. Како биле порано, а како се уредуваат големите простори? Покрај прилози на овие теми, во недела (21. април 2019) на Алфа во 11.30 часот ќе дознаете и за интересни дизајни на големи плакари. “Квадрат”, емисија за уредување на домот секоја недела на Алфа. …

Повеќе »

Резултати и анализи на изборниот ден во отворената програма на Сител

Сител телевизија во текот на целиот ден на гласањето за следниот претседател на земјава ќе емитува отворена програма во реално време и со точна и прецизна информација. Редовни вклучувања во живо, анализи, вести од секое избирачко место, резултати за излезноста и информација за текот на гласањето ќе гледаме на ТВ …

Повеќе »

Фото | Малата Пинкова ѕвездичка порасна – Трајче стана матурант

Сигурно се сеќавате на Трајче Георгиев, првиот македонски кандидат во “Ѕвездичките на Пинк” кој токму со тоа учество стекна голема популарност. Неколку години подоцна, Трајче сѐ уште твори во сферата на музиката, и често може да видиме интересни кавер верзии испеани од него. Денес, пет години по Ѕвездичките, малиот Трајче …

Повеќе »

Цел Балкан на Lenny Kravitz во Скопје – влезниците пред распродавање!

Влезниците за концертот на Lenny Kravitz во Скопје од категориите партер и фан пит се распродадени! Во овој момент сѐ уште во продажба има влезници за трибини од сите категории. Скопје ќе види многу големо шоу какво што Lenny Kravitz ќе одржи на сите свои концерти во рамките на Raise …

Повеќе »

Видео „Ќерките на Фазилет“ | Малата ќе се мажи, големата ја дозна вистината

Модерната играна серија за “Ќерките на Фазилет” наголемо започнува да ги интригира гледачите покрај малите екрани. Неверојатен пресврт во вчерашната епизода најавува низа неочекувани реакции и сплетки во следните, уште повозбудливи епизоди од мелодрамата. Госпоѓата Фазилет не се откажува од намерата да остане засекогаш во богатата вила на Егеменови. Колку …

Повеќе »

ТВ 21 ќе ја емитува последната претседателска дебата пред Изборите

Вечерва во 21 часот на ТВ 21 ќе се одржи последната дебата на претседателските кандидати пред првиот круг на избори, односно пред предизборниот молк кој започнува на полноќ. Што имаат да кажат Силјановска, Пендаровски и Река во последното ТВ соочување? Првиот круг претседателски избори се оддржува во недела од 7 …

Повеќе »

Видео | Кандидатот во „Ѕвезда бр 1“ ги ‘утна’ и песната, но и чашката

Од понеделник до петок во 17.30 часот на 1 ТВ се емитуваат аудициите од новото домашно музичко шоу “Ѕвезда број 1”. Бане Томато, Елена Петреска, Жаре Бербер и 1 Тв во потрага по следниот талент во Македонија. Со почетокот на аудициите, се појавија и првите кандидати кои очигледно го ‘утнале’ …

Повеќе »

Телма со реприза на историската серија за познатите „Кенедиеви“

“Кенедиеви” повторно на Телма со уште една реприза. Овојпат, секој работен ден во 17.20 часот, ќе се потсетите на турбулентниот живот на познатата американска фамилија. Покрај 4-те награди ЕМИ (Barry Pepper за главна машка улога, шминка, фризура, звук), серијата во 2011. и 2012. година беше номинирана во повеќе категории за …

Повеќе »

Фото | Необична понуда – обожавателка го посака Јагиз за ручек

Чаглар Ертугрул, за кого пишувавме, со улогата на Јагиз, богатиот бизнисмен со ледено срце во серијата “Ќерките на Фазилет” успеа да привлече огромна фан база во сите земји каде се емитуваше серијата. Многу од девојките го одбраа бунтовниот и сексипилен Синан, но подеднакво толку го сакаат и Јагиз. Па така, …

Повеќе »

Неочекуван пресврт oчекувајте во следните епизоди на „Фазилет“

Неверојатен пресврт во следните епизоди од вашата омилена серија “Ќерките на Фазилет”. Секоја вечер во 21.15 часот, веднаш по трогателната сага “Далеку од дома”, следете ги новите и уште повозбудливи епизоди од Фазилет. Шокантен тек на настаните. Неочекувани заплети. Драма што ќе ви ја заледи крвта. Љубов што ќе ви …

Повеќе »