Почетна / dani (страна 340)

dani

Видео | Елведин во улога на Дунавка Трифуновска, на Јанко не му е јасно

  “Јас се викам Елведин, и многу сум оргинален”     Уште едно чудно и интересно јавување во контактна емисија, овојпат во “Јади бурек” со Јанко. Гледачот се претстави како Елведин и бараше од Јанко да му потврди дека неговиот говор е многу оригинален. Потоа ја изимитира и Дунавка Трифуновска. …

Повеќе »

Видео | Братучедот на Трајче се пласираше во 4. круг на „Пинк ѕвезди“

  Нов настап на Мите, на Сител ќе се емитува следна сабота     Еден од македонските учесници во “Пинк ѕвезди”, Мите Стоилков вчеравечер во Србија успеа да се пласира од третиот во четвртиот круг. Тој испеа песна од Саша Матиќ и покажа дека Струмица е една од најталентираните во …

Повеќе »

Верувале или не, вака во индиските серии се чисти и суши лап топ

  Изум на индиската продукција   Извадок од индиската серија “Chotti Bahu” стана вистински хит на социјалните мрежи.     Имено, главната протагонистка во една од епизодите решила да го исчисти лап топот на нејзиниот сопруг. Меѓутоа, девојката изгледа не знае како треба, а како не треба да се чисти …

Повеќе »

Видео | Нашата Мартија растури, Гоца ѝ се поклони, Милан плачеше

  Мартија блесна и на крајот самата заплака   Новата македонска ѕвезда е родена. Мартија Станојковиќ од Куманово со божествен изглед и божествен настап на “Пинкови ѕвездички” се пласираше во петтиот круг од натпреварувањето. Девојчето ја испеа “Writing’s on the wall” од Сем Смит (песната од најновиот Џејмс Бонд) и …

Повеќе »

Видео | Жирито во шок и солзи, чудо на сцената на Пинк ѕвездички

  “Ти си светско чудо” – жирито остана без зборови   Вистинско чудо се случи на сцената на Пинк вчеравечер во најновото издание на популарното шоу “Ѕвездички”. Имено, малиот Марко Бошњак ја испеа една од најтажните српски песни “Што те нема”, дело на српскиот поет Алекса Шантиќ. По само првите …

Повеќе »

Божиќна честитка од Димитар, Тамара, Стефан и Елена, Христос се роди !

  Божиќна честитка со “Вечниот бог”   На иницијатива на игуменот на Бигорскиот манастир, Архимандрит Партениј, композиторот Владимир Димовски, кој е и голем пријател на манастирот, направи оркестрација на традиционалната божиќна песна „Вечниот Бог“, со што за првпат овој карактеристичен напев беше прилагоден за инструментална изведба. Тамара Тодевска, Елена Ристеска, …

Повеќе »

Македонската ѕвездичка на фестивал за најдобра песна во Лос Анџелес

  Откако го освои регионот, Трајче во светски поход   Македонската ѕвездичка Трајче Ѓоргиев, кој се прослави во талент шоуто “Ѕвездички”, повикан е да учествува на музичкиот фестивал „Најдобра песна на светот 2016“ (“The World’s Best Song”) кој се одржува секоја година во Лос Анџелес, САД. Фестивалот „The World’s Best …

Повеќе »

Инфо | Познатиот стриминг сервис Нетфликс од сега достапен и кај нас

  Божиќен подарок за сите Македонци    Светски познатиот стриминг сервис Нетфликс реши да ги изненади своите фанови ширум светот со тоа што ги направи своите услуги достапни во преку 130 земји ширум светот, вклучувајќи ја и Македонија. Онлајн-сервисот за гледање филмови и телевизиски серии „Нетфликс“ ја тестираше својата стратегија …

Повеќе »

Подгответе се, на Телма доаѓаат озогласените „Жилети“ од Бирмингем

  Од понеделник до четврток во 20:30 часот   Од понеделник до четврток на Телма телевизија со емитување започнува британската крими драма “Жилетите од Бирмингем”. Серијата е снимена во продукција на BBC во досега 2 сезони со вкупно 12 епизоди. Во главните улоги ги гледаме Килијан Мерфи, Сем Нил, Том …

Повеќе »

Видео | Како изгледaше 2015 година преку објективот на Телма

  Телма ги презентира настаните што ја одбележаа изминатава година     Многу инвестиции, скандали, сообраќајни несреќи во кои животот го загубија млади животи, терористички напад, но и културни збиднувања ја одбележаа годинава што помина во Македонија. Политички бомби, афери, странско инволвирање во македонската политика, трагична смрт на македонски бранители, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!