Почетна / dani (страна 370)

dani

Лоба и Димитар револтирани: Ние не го местевме Скoпски

  Повеќе од десет дена се зборува за местење на Скопскиот фестивал. Првите денови се шпекулираше со имињата на тројцата наградени, меѓу кои особено погодени се најдоа Кајмакоски и Тамара. Потоа медиумите почнаа да шпекулираат со имињата на Викторија Лоба и Димитар Андоновски, кои на некаков начин ги поврзуваа со …

Повеќе »

Бекамови или Бранџелина, на кого ли личат? Каролина, одлучи се

  Она што е познато и што можеме да го забележиме на социјалните мрежи е дека поп ѕвездите Каролина Гочева и Елена Ристеска приватно се многу блиски другарки. Нема слика на Инстаграм, а на која не си коментираат, особено на оние на нивните внуки, Луција (внуката на Каролина) и Делфина …

Повеќе »

Ламбе Алабаковски освен син, доби и нова песна со спот

  Ламбе доби син, а сними и нов спот   Пред неколку дена, 27-годишниот пејач Ламбе Алабаковски стана татко. Неговата сопруга Магдалена се породи во Битола, а веста Ламбе ја сподели на својот Фесбук профил. Она што е особено интересно е што денот кога се роди синчето на Ламбе е …

Повеќе »

Еве како изгледа ракометарот Ренато Вугринец кога дува хелиум

  „Еден на еден“ со нова сезона, од вечерва на Алфа телевизија     Ток шоуто “Еден на еден”, продолжува на Алфа телевизија со својата шеста сезона. Новата сезона ќе имате прилика да ја следите започнувајќи од вечерва, па секоја следна сабота во 21:30 часот. Автор и водител е Жарко …

Повеќе »

Телма ги враќа цртаните за Том и Џери на телевизиските екрани

Цртаните филмови за Том и Џери од понеделник на Телма во 11 часот   Од понеделник, на местото на цртаната серија “Пчеличката Маја”, Телма телевизија ќе ја емитува култната цртана серија “Том и Џери”. Се работи за најпознатата серија на кратки анимирани филмови, создадени од Вилијам Хана и Џозеф Барбера …

Повеќе »

Серијата „Без граници“, секој викенд во 19:10 часот на Телма

“Без граници” – серија за тим истражувачи на големи злосторства     Секоја сабота и недела, почнувајќи од вечерва, во 19:10 часот на Телма телевизија ќе се емитува серијата “Без граници”, снимена од продуцентски куќи од САД, Германија и Франција. Светската премиера, серијата ја имаше на Телевизискиот фестивал во Монте-Карло …

Повеќе »

Италијанската серија „Росела“ од понеделник до петок на Телма во 17:30

Приказна за едно романтично минато време на љубов, двобои и неправда   Oд понеделник (17 ноември) на Телма телевизија започнува една италијанска новела во 26 продолженија, наменета за сите оние кои сакаат да видат квалитетна љубовна драма со заплети и добра продукција. Серијата “Росела” ќе се емитува секој работен ден, …

Повеќе »

Слушнете ја песната која ќе не претставува на Евровизија

  Прво место од публика и второ од интернационално стручно жири го направија Даниел Кајмакоски победник на Скопскиот фестивал кој се одржа вечерва во Метрополис Арената во Скопје. Победничката песна „Есенски лисја“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Австрија следната година.     Второ место на фестивалот освои Тамара …

Повеќе »

Локалните телевизии ќе ја репризираат серијата „Првата дама“

  Гледачите очекуваат нови содржини, им се нудат репризи   Во текот на овој месец на сите локални телевизии ширум земјава ќе започне со емитување колумбиската теленовела “Првата дама” (Primera dama). Серијата се емитуваше лани на националната Алфа телевизија, а правата за нејзино повторно емитување во Македонија ги откупија овој …

Повеќе »

Гледачите останаа без „Авенија на љубовта“; Алфа ја укина серијата

  Алфа дефинитивно ја укина “Авенија на љубовта”    Најавувана како најгледана, најдобра и најпопуларна, рекламирана цело лето за време на џингловите, прикажувана во прајмтајм, за на крајот да доживее вистински дебакл. Се работи за бразилската серија “Авенија на љубовта”, за која многупати пишувавме. Авенија е серија од најквалитетната светска …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!