Почетна / dani (страна 350)

dani

Овој месец на Сител започнува турската хит серија „Црната роза“

  “Црната роза” – наскоро на Сител телевизија   “Црната роза” e една од најгледаните и најпопуларни турски теленовели последниве неколку години. Главната улога ја толкува познатата турска актерка Ече Услу, ѕвездата од сериите “Збогум засекогаш”, “Зерда” и “Каде е ќерка ми”. Серијата започнува наскоро на Сител телевиаија, а за содржината …

Повеќе »

Новиот македонски ситком „Цимери“ од понеделник на Алфа

  Нова македонска серија, од понеделник на Алфа телевизија   Во понеделник на Алфа телевизија започнува новата хумористична играна серија „Цимери“. Проектот е дел од сопствената играна продукција на Алфа и ќе содржи 40 епизоди од по 30 минути. Ваков проект и недостасуваше на публиката, вели режисерот Бачовски, кој надополнува …

Повеќе »

Повторно секс во „Големиот брат“, Раде и Радa ја “подбраа” Стефани

  Рада и Раде VS Стефани : Нели ти е срам?     Шоуто “Големиот брат” за гледчаите и особено за оние воајерите, станува допрва интересно откако сите станари се вселени во големата куќа. Откако се врати Стефани во куќата, секоја ноќ се впушта повторно во секс акција со Ервин. …

Повеќе »

Нова босанска хумористична серија „Криза“ започна на Алфа

  Криза во средните години во животот – во 20:40 часот   Минатата недела на Алфа телевизија со емитување започна новиот босански ситком “Криза”, снимен во Сараево во 2013 година во 24 продолженија. Се емитува од понеделник до петок во 20:40 часот, веднаш по завршување на “Луд, збунет, нормален”.   …

Повеќе »

Култен документарец за луѓето кои се луди за качување по карпи

  04 Октомври | 22 часот | Discovery Channel     ,,Бунт во долината” (Valley Uprising) е неверојатен документарец за фанатичните луѓе кои се качуваат по карпи и начинот на живот кој го имаат организирано во националниот парк Јосемити, Калифорнија. Филмот минатата година освои и награда за најинспиративен авантуристички филм …

Повеќе »

Видео | Вака звучеше братучедот на Трајче Георгиев на „Пинк ѕвезди“

  Братучедот на Трајче го освои Пинковото жири     Во најновото издание на српското шоу “Пинк ѕвезди”, настапи братучедот на Трајче Георгиев, ланскиот учесник во Ѕвездичките. Мите ги отпеа песните “Lažem sebe da mogu bez tebe” и “Громови на душа” и ги освои гласовите на жирито – Цеца, Марина, …

Повеќе »

Новото Пинково шоу „Повеќе од игра“ секоја сабота на Сител

  Од продукцијата на Пинк доаѓа “Повеќе од игра”   Покрај “Пинк ѕвезди” и “Пинк ѕвездички”, во Македонија доаѓа најновиот формат на Пинк телевизија коj ќе понуди импозантна сценографија и светлосни ефекти. Се работи за ново српско шоу во кое освен многу музика, ќе видиме и многу танц.     …

Повеќе »

Голи со потполни странци на пуст остров. Дали би издржале?

  Нова сезона на контроверзниот серијал       Дали ќе се осмелите со потполно непознат странец, на напуштено место да поминете 21 ден. И тоа голи! Потполни странци кои се оставени на милост и немилост на некои од најзафрлените места со не баш така добри временски услови. Еден маж …

Повеќе »

Од продукцијата на Глобо на ТВ 21 доаѓа тв новелата „Рамо до рамо“

  Нова серија на Глобо – од понеделник до петок во 15 часот   На новата телевизија 21, која емитува програма на албански и македонски јазик, со емитување започна бразилската теленовела “Рамо до рамо”. Се работи за новела, добитничка на престижната награда ЕМИ за најдобра теленовела за 2013 година. Ќе …

Повеќе »

„Македонско девојче“ на Каролина за прв пат концертно во Белград

  Концерт на македонското девојче во Белград   Неповторливата Каролина Гочева за прв пат во живо ќе го претстави проектот „Македонско девојче“ во престижната концертна сала „Коларац“ во Белград, на 7-ми ноември, во организација на Авалон продукција. Станува збор за ексклузивен концерт, на кој белградските фанови на Каролина и медиумите …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!