Почетна / dani (страна 365)

dani

Серијата „Криминална истрага – Лос Анџелес“ во 23:45 часот на Сител

  Нова крими серија од понеделник до петок на Сител телевизија   Од вечерва на Сител телевизија започнува новата американска крими серија “NCIS: LA”. Оваа полициска драма ќе се емитува секој работен ден на Сител, по Дневник 2. Во САД моментално се емитува шестата сезона. Во редот на процедуралните серии …

Повеќе »

Данската серија „Убиства со умисла“ од понеделник на МТВ 1

  “Убиства со умисла” – крими серија на Македонската телевизија     На местото на петата сезона на “Менталист”, започнува нова серија во 22.20 часот, секој работен ден на МТВ 1. Се работи за данската крими серија “Убиства со умисла” која зборува за потрагата по злосторниците кои предизвикуваат најмногу страв …

Повеќе »

Што ќе се случи во последната сезона на “Озборувачка” на МТВ 1

  Шестата сезона открива – Кој се крие зад Озборувачката?     Веднаш по завршувањето на петата сезона, МТВ 1 продолжува со емитување на шестата и последна сезона на светски најпопуларната тинејџерска серија во последните 20 години – Gossip girl. Иако фановите на серијата своевремено ја следеа приказната преку интернет …

Повеќе »

Македонската телевизија започнува со снимање на детска играна серија

  Аудиција за новата македонска серија за деца во МТВ     Во наредниот период, Македонската телевизија ќе снима детска играна серија. Снимањата на серијата со наслов “Вистински приказни” започнуваат наскоро, а подготовките се во тек. Креативниот Центар Тинтири–Минтири во соработка со „Аурипигмент продукција“ организира аудиција за деца на возраст од …

Повеќе »

Последната сезона од „ЦСИ: Њујорк“ од утре на Телма

  Деветта сезона на крими серијата “ЦСИ Њујорк” во 21:15 часот   Од утре (четврток) во 21:15 часот, Телма телевизија на местото од “ЦСИ Лас Вегас” ќе ја емитува деветата и последна сезона на најпознатата криминалистичка серија “Истрага на местото на злосторството – Њујорк”. Серијата ќе се емитува од понеделник …

Повеќе »

Почина Лорена Рохас, ѕвездата на “Крадец на срца”

  Почина Вероника од “Крадец на срца”     44 годишната мексиканска актерка и пејачка Лорена Рохас вечерва почина во Мајами, по долго и тешко боледување од рак. Лорена починала во својот дом, опкружена од нејзиното најблиско семејство и нејзиното момче. Актерката ни е позната од улогата на Беатрис во …

Повеќе »

Кои познати личности се дел од новото жири на Икс фактор?

  Кои се дел од жирито на X Фактор ?   ТВ Пакет ексклузивно ви открива кои ќе бидат новите членови на жирито од втората сезона на музичкото шоу “Икс фактор”.     Босанската пејачка Емина Јаховиќ е единствената која останува како дел од жирито. Таа за време на емитување …

Повеќе »

Видео | Оваа песна ќе ја претставува Србија на Евровизија

  Српската Анета Френклин ќе ја претставува Србија на Евровизија   Песната “Цел свет е мој” (Ceo svet je moj) во изведба на српската пејачка Бојана Стаменов е песната која ќе ја претставува Србија на овогодинешниот избор за Песна на Евровизија во Виена во мај.     Вечерва во специјална …

Повеќе »

Криминалистичко – документарна серија на Алфа

  Реконструкција на најголемите српски криминални случаи на Алфа   Од вечерва па секој нареден понеделник во 21 часот, Алфа телевизија ќе ја емитува документарната српска емисија “Досие”, снимена од Прва српска телевизија. Сличен обид Алфа направи лани со снимање на македонска верзија наречена “Алфа акција”.   Авторот на оваа …

Повеќе »

Видео | Нов документарен филм за животот на Тоше Проески

  “Шест часа до небото” – документарен филм за Тоше Проески     “16 октомври 2007 година. Балканот го разбуди шокантна вест. Најголемата музичка ѕвезда на просторите на поранешна Југославија, Тоше Проески, трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа. Многумина од неговите обожаватели се убедени дека ова е невкусна шега, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!