Почетна / dani (страна 360)

dani

Вечерва нашиот Боби ќе се бори за влез во финале на „Икс фактор“

  Вечерва во 21 часот на Сител – борба за финале   Пред големото финале на регионалното музичко шоу “Икс фактор” кое ќе се одржи следната недела, на 21 јуни со почеток во 21 часот, вечерва се одржува уште една полуфинална емисија во која кандидатите ќе се борат за влез …

Повеќе »

Петтата сезона од „Двоен опстанок“ од вечерва на Дискавери во 20 часот

  Нова сезона на возбудливиот екстремистички серијал на Дискавери     Cледете ги неверојатните доживувања во петата сезона на ветеранот на американската војска Џозеф Тети и Мет Грахам кој е спортист, врвен атлетичар и експерт за преживување. Првата епизода може да ја проследите на 14 јуни, вечерва во 20 часот …

Повеќе »

Серијалот „Необична љубов“ секоја сабота на TLC каналот

  За секој има некој на овој свет   Од вечерва, на кабловскиот канал TLC започнува со емитување новиот интересен серијал “Необична љубов”, кој во 20 часот ќе се емитува во наредните саботи.     Жена со најтенок струк, маж со најголеми бицепси, жена со брада, па дури и Дедо …

Повеќе »

Со вашите гласови на 141 345 го носиме Трајче до победа

  Трајче Георгиев на чекор до финалето во “Пинк ѕвездички”     Најгледаното шоу во Србија и Црна Гора, “Пинк ѕвездички” се ближи кон големото финале кое ќе се одржи за две недели, на 26 јуни (петок) во 21 часот. Вчеравечер на Сител телевизија во живо беше емитувана првата полуфинална …

Повеќе »

Додека ХРТ емитува „Game of thrones“, МТВ репризира стари серии

  Од понеделник репризи на МТВ   Оваа сезона, Македонската телевизија емитуваше по две премиерни серии секоја вечер, нешто од американска, нешто од британска, нешто од скандинавска продукција. Истава сезона ХРТ емитуваше “Homeland”, “House of cards” и “Game of thrones” и во текот на денот на двете програми на ХТВ …

Повеќе »

Данската крими серија „Истрага“ од утре на полноќ на Сител

  “Истрага” – од понеделник до петок во 00.00 часот на Сител   “Истрага” е данска крими серија, снимена во три сезони од 2007 до 2012 година. Серијата постигна голем успех и гледаност не само во Данска, туку и во другите земји од Европа, при што и американската куќа AMC …

Повеќе »

Видео | „Македонско девојче 2“ со промоција на цел Балкан

  Србите воодушевени од новите песни на Каролина     Мега проектот на Каролина Гочева – “Македонско девојче 2” започна да го освојува и Балканот. Албумот кој постигна неверојатен успех во Македонија и кој кулминираше со низа концерти во Скопје минатата година, овој период е претставен е и пред публиката …

Повеќе »

Видео | Малиот Трајче со најновата изведба на „Nobody’s perfect“

  Трајче се пласираше понатаму во “Пинк ѕвездички”   Во вчерашното издание на “Пинк ѕвездички”, Трајче настапи со песна од Џеси Џеј. Тој ја отпеа “Nobody’s perfect” и наиде повторно на овации од жирито кои се задоволни од малиот Струмичанец затоа што со последните настапи го преброди краткиот кризен период …

Повеќе »

Документарен филм за катастрофалниот земјотрес во Непал

  Трогателен филм за земјотресот во Непал на Дискавери   Утре (1 јуни) со почеток во 23 часот во 220 земји во светот, на Дискавери каналот ќе се емитува документарниот филм кој темелно ги истражува разорните земјотреси кои го погодија Непал и во кој гледчаите ќе видат одблизу што се’ …

Повеќе »

Фото | Откриваме кој е сопругот на популарната „Дила“

  Турската актерка очекува бебе?     Серијата “Дила” која секој работен ден се емитува на Сител телевизија во 21 часот, за кратко време ги освои гледачите пред телевизиските екрани. Македонската и балканската публика секојдневно ја следат популарната серија за љубовта и крвната одмазда, не само поради приказната со постојани …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!