Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Се враќаме во „Седумдесеттите“ со доку серијалот на МРТ 1
Документарец на CNN во 8 продолженија

Се враќаме во „Седумдесеттите“ со доку серијалот на МРТ 1

Документарниот серијал „Седумдесеттите“ гледајте го во четврток од 17.45 часот на МТВ 1. Американската серија „70-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман и Марк Херцог.


Серијата изобилува со фасцинантен збир на архивски снимки од настани и личности кои ја доловуваат декадата што ја смени Америка, но и светот. 70-тите имаа големо влијание врз Соединетите Американски Држави. Тоа е клучна декада во политиката и културата, декада на социјална и сексуална револуција, декада на панкот и на диско музиката.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сител со емисија за здравје по теркот на оние на Телма, ТВ 24 …

Пред околу петнаесетина години, Канал 5 телевизија започна со емитување на емисија за здравје, во …

error: Содржината е заштитена!