Дневни Архиви: 04/10/2022 | 21:32

Премиерно | Романтична комедија со Енди Гарсија во недела на Телма

Едит (Вера Фармига) е тврдоглава, слободоумна и успешна бизнисменка која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри (Тајса Фармига) на обиколка низ потенцијалните колеџи. Џорџ (Енди Гарсија) е кардиоваскуларен хирург кој го носи својот 18-годишен син Конрад (Спенсер Лофранко) на слична обиколка. Нивните патишта се вкрстуваат на колеџот Мидлтон, сместен во …

Повеќе »

Премиерно | Роберт де Ниро во саботната сатирична комедија на Телма

Приказна за неколку дена од животот на моќниот холивудски продуцент Бен (Де Ниро), кој е принуден да се справи со стотици случаи во исто време. Неговиот нов филм, Fierce, го отвора Канскиот филмски фестивал за две недели, но режисерот Џереми Брунел (Винкот) нема монтирано уште неколку сцени. Нема договор за …

Повеќе »

Премиерно | Историската драма „Чекајќи ја Ања“ во сабота на Телма

Во текот на Втората светска војна во окупираната Франција, млад овчар во срцето на Пиринејските планини открива неколку еврејски деца. Тој одлучува да им организира бегство во Шпанија. Но германските патроли се насекаде и опасноста е голема. Кога едно од децата ќе се разболи, помошта доаѓа од неочекувано место и …

Повеќе »

Премиерно | Акционен трилер со Брус Вилис (2022) петочки на Телма

Човек вмешан во тројното убиство на три холивудски старлети започнува своја истрага. Како помош ангажира двајцата детективи од одделот за убиства Фримен (Вилис) и Варгас (Вилсон). Обидувајќи се да се спаси од обвинението, ќе разоткрие заговор подлабок и пострашен отколку што било кој од нив можел замислил. Брус Вилис, Лук …

Повеќе »

Светскиот магазин „eYs“ од Австралија со ново признание за Канал 5

„eYs Global, eYs Magazine“ годишно им оддава почит на поединци, групи и организации кои создаваат глобално влијание преку нивната страст и визија, покривајќи ги сите континенти на нашата планета. Огромна чест е за тимот на нашата Канал 5 да биде дел од ова семејство. Наградата од еYs Global магазинот за …

Повеќе »

Сабота и недела на МРТ – спин оф на познатата „Дајте музика“

По успешното враќање на некогашната детска серија “Дајте музика” спакувана во нов модерен лик со нови ликови, па потоа и евровизиското јуниорско претставување на Македонија во Париз, Франција на децата од Старо Маало и по неколкутте концерти во Македонија, сега истата екипа ни ја претставува спин оф серијата. Во новата …

Повеќе »

Фото | Се снима нова, 4 сезона од детското шоу „Дајте музика“

Наскоро на фреквенциите на Македонската телевизија следуваат нови продолженија од возобновената детска емисија “Дајте музика”. Феноменот од 90-тите години се врати со нова верзија пред три години на програмата на МРТ и успеа да ги привлече сите оние дечиња и родители кои со нетрпение очекуваа забава, едукација и музика од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!