Дневни Архиви: 03/10/2022 | 20:59

Стартуваше новата сезона од „Сè или нешто“ со Лила на Сител

Од денеска, 3 октомври, на Сител телевизија стартуваше новата 12-та сезона од најгледаната македонска емисија “Сè или нешто”. Нови натпреварувачи во нова уште повозбудлива трка по милионот. Секој работен ден, од понеделник до петок во 17.50 часот следете ја новата сезона од популарното гејм шоу со препознатливата Лила. Време е …

Повеќе »

„Украдено дете” – нова играна серија на Канал 5 во 19:40 часот

Постои ли сила што може да го промени човекот? Постојат рани коишто никогаш не зараснуваат. “Украдено дете”, нова турска надсинхронизирана серија од среда (5 октомври) на Канал 5 телевизија. Во продолжение ве запознаваме со содржината на оваа најнова потресна приказна : Дефне и Чинар го очекуваат своето прво дете. Радоста …

Повеќе »

Видео | МРТ со репортажа за родниот град на кралот на валцерот

Во пресрет на спектакуларниот концерт на кралот на валцерот Андре Риу во Скопје, Македонската Телевизија ви подготви ексклузивна репортажа од неговиот роден град Мастрихт. Гледајте во петок, 20.55 часот на МТВ 1. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!