Дневни Архиви: 01/10/2022 | 22:55

Забранета љубов од два континента во шпанската серија на Pickbox

Од понеделник до петок на кабловскиот Пикбокс канал следете ја новата шпанска сапуница “Два живота”, снимена во 255 продолженија. Јулија е жена која моментално живее живот каков што нејзината мајка и нејзиниот иден сопруг планирале за неа. Кога ќе се омажи, таа открива голема семејна тајна која засекогаш ќе ја …

Повеќе »

Понеделник и вторник – последни епизоди од „Слушај го срцето“

Во понеделник (3 октомври) и вторник (4 октомври) во 19.40 часот на програмата на Канал 5 телевизија ќе бидат прикажани последните две епизоди од турската драма “Слушај го срцето”. Конечна среќа за трите сестри или голема трагедија ќе ги одбележи последните моменти? Конечна хармонија во домот на главните ликови или …

Повеќе »

Еколошка акција „Сите сме рефлексија на животната средина“

Клубот за младински активизам при Младинскиот образоцен форум (МОФ) заедно со уметникот и скулптор Андреј Миневски и Зеукстритон, здружение за заштита на екологијата и унапредување на културата и спортот во четвртокот (29.09.2022) во Општината Ростуше ја спроведоа еколошката акција „Сите сме рефлексија на животната средина“. „Ова сме ние“, „Сите сме …

Повеќе »

Снеже Велков се враќа на Телма со втората сезона од „Нешто конкретно“

Со почеток на новата телевизиска сезона, пристигна и втора сезона од ТВ емисијата “Нешто конкретно” во нов амбиент, но секако со истиот домаќин – беспрекорната Снеже Велков и нејзините провокативни прашања од кои ќе бара само конкретен одговор. Концептот останува ист, свежо подготвените сценарија се во рацете на Снеже, а …

Повеќе »

Видео | Zase.mk одбележа 10 години постоење!

Пејачи, новинари, водители, музичари, тонци, светлаџии, водоводџии, монтажери, но и директори беа дел од прославата за 10 години постоење на порталот zase.mk која вчера вечерта се одржа во новиот скопски ресторан Dion Aerodrom. Забавата ја разгореа DJ Zhack и DJ Babura Junior, а за дополнително добро расположение се погрижија “Силви …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!