Почетна / Филм / Премиерно | Акционен трилер со Брус Вилис (2022) петочки на Телма
"Заговор во Холивуд" премиерно на Телма

Премиерно | Акционен трилер со Брус Вилис (2022) петочки на Телма

Човек вмешан во тројното убиство на три холивудски старлети започнува своја истрага. Како помош ангажира двајцата детективи од одделот за убиства Фримен (Вилис) и Варгас (Вилсон). Обидувајќи се да се спаси од обвинението, ќе разоткрие заговор подлабок и пострашен отколку што било кој од нив можел замислил.

Брус Вилис, Лук Вилсон и Девон Сава во акциониот трилер од 2022-ра година – “Gasoline alley”. Петок, 7 октомври, 22.15 часот, Телма телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!