Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Сабота и недела на МРТ – спин оф на познатата „Дајте музика“

Сабота и недела на МРТ – спин оф на познатата „Дајте музика“

По успешното враќање на некогашната детска серија “Дајте музика” спакувана во нов модерен лик со нови ликови, па потоа и евровизиското јуниорско претставување на Македонија во Париз, Франција на децата од Старо Маало и по неколкутте концерти во Македонија, сега истата екипа ни ја претставува спин оф серијата.

Во новата серија, ги гледаме децата на тинејџерска возраст, но надополнета со уште неколку нови ликови. “Тeen Camp” или “Тинејџерски камп” од 15-ти Октомври на МРТ1, секоја сабота и недела од 20:15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Забавата продолжува со нова сезона од „Ѕвездите на Гранд“ на Сител

Вашата омилена телевизиска забава продолжува со нови емисии за уште повеќе адреналин, смеа и емоции. …

error: Содржината е заштитена!