Почетна / Филм / Премиерно | Историската драма „Чекајќи ја Ања“ во сабота на Телма

Премиерно | Историската драма „Чекајќи ја Ања“ во сабота на Телма

Во текот на Втората светска војна во окупираната Франција, млад овчар во срцето на Пиринејските планини открива неколку еврејски деца.

Тој одлучува да им организира бегство во Шпанија. Но германските патроли се насекаде и опасноста е голема. Кога едно од децата ќе се разболи, помошта доаѓа од неочекувано место и од најмалку очекуваниот човек.

Анџелика Хјустон и Жан Рено во воената драма, снимена според вистински настани во сабота (8 октомври) премиерно на Телма во 19.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг ги здружиле силите за на големиот екран да ја пренесат приказната …

error: Содржината е заштитена!