Почетна / 2022 / September

Месечни Архиви: September 2022

Воените акции на тимот „Специјалци“ во ноќниот термин на Сител

„Тим: Специјалци“ е воена драмска серија која ги следи професионалните и приватни животи на припадниците на најелитната единица на Морнарицата – СЕАЛ. Многу случаи во многу акции на новите херои чија задача е постојано да вежбаат, да ги планираат и да ги спроведуваат најопасните и најризични мисии во име на …

Повеќе »

Многу емоции и поуки во психолошката драма „Невиност” на Сител

Базирана на вистинска приказна, “Невинoст” е психолошка драма, чии автори го следеа теркот на популарните “Истанбулската невеста” и “Мојот дом”. Серија со една поинаква тематика, серија со поинакви емоции и големи животни поуки. Приказната го следи Хан, успешен бизнисмен кој живее заедно со неговиот татко Хикмет и неговите три сестри …

Повеќе »

25% намалување на дозволите за сите радиодифузери за 2023-та

Имајќи ги предвид тековните случувања со енергетската криза и големиот раст на цената на електричната енергија кој директно се одразува врз функционирањето и економската одржливост на радиодифузерите, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе обезбеди финансиска помош – донација за радиодифузерите која ќе се реализира преку намалување на нивниот …

Повеќе »

„Семејство на духови”, јапонско аниме на Сител секое утро во 5 часот

Старо шише ќе се најде во домот на Кан и неговите родители. Во тоа магично шише живее џинот Хакушон и неговата ќерка Акуби. Кога Кан го наоѓа шишето, открива дека кивавицата го повикува Хакушон и тој мора да му ја исполни желбата на оној што кивнал, додека проѕевањето ја повикува …

Повеќе »

Свадбата на Есра и Озан во петочното финале на „Љубов и сè е можно“

Овој петок (30 септември) не го пропуштајте финалето на турската романтична комедија на Сител. Свадбата на главните ликови ќе го круниса крајот на „Љубов и сè е можно“. Крај на хумористичните згоди и незгоди на Озан и Есра. Љубовта ќе царува во нивните животи, а шансата повторно да се застане …

Повеќе »

Арманд Асанте и Стивен Бауер во „Mister Mayfair” на FilmBox+

Серијата со Арманд Асанте и Стивен Бауер во главните улоги има 10 епизоди и ќе се емитува на стриминг платформата FilmBox+, почнувајќи од 1 октомври 2022 година. Арманд Асанте (познат од филмовите како “Gotti”, “American Gangster”) и Стивен Бауер (познат од серијалот за Реј Донован) се ѕвездите во новиот оригинален …

Повеќе »

Сабота на Телма со „Night train to Lisbon” и „Jupiter’s moon”

сабота, 01 октомври 2022- 19:15 часот – “Ноќен воз за Лисабон” По една средба со таинствена Португалка, швајцарскиот професор ја напушта кариерата и оди во Лисабон, во потрага по еден доктор и поет, кој целиот живот го посветил на борбата против диктаторот Салазар. За време на својата потрага, професорот станува …

Повеќе »

ТВ Трансфер | Билјана Дебарлиева од Канал 5 прејде на ТВ 24

По 11 години поминати во Канал 5, водителката Билјана Дебарлиева направи трансфер во телевизија 24 каде секојдневно ќе ја гледаме во емисијата за здравство „Фактор здравје“. Билјана дојде на местото на Илија Николовски и на некој начин го продолжува нејзиниот ангажман од Канал 5 каде беше препознатлива по “Визита” каде …

Повеќе »

Проверете го своето знаење со Ненад и квизот „Заврти на Телма”

Квизот „Заврти на Телма“ се враќа на фреквенцијата на Телма со новата сезона. Со точни одговори на интересни и поучни прашања до награди за знаењето. Квизот се емитува секој работен ден веднаш по „Утринска на Телма“ околу 11:10 часот и трае 30-на минути. Квизот е во живо со вклучување на …

Повеќе »

„ЕХО” на Зарина Прва Севда ќе патува низ Македонија

Зарина Првасевда, после фантастичниот распродаден концерт во Македонската Филхармонија по повод издавањето на нејзиниот прв албум „ЕХО” , објавува уште три нови датуми и градови во кои ќе одржи концерти придружувана од нејзиниот ансамбл. Кочани – 8 Октомври – Градски Парк почеток 13:00ч. Битола – 13 Октомври – Центар за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!