Почетна / Филм / Премиерно | Романтична комедија со Енди Гарсија во недела на Телма

Премиерно | Романтична комедија со Енди Гарсија во недела на Телма

Едит (Вера Фармига) е тврдоглава, слободоумна и успешна бизнисменка која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри (Тајса Фармига) на обиколка низ потенцијалните колеџи.

Џорџ (Енди Гарсија) е кардиоваскуларен хирург кој го носи својот 18-годишен син Конрад (Спенсер Лофранко) на слична обиколка. Нивните патишта се вкрстуваат на колеџот Мидлтон, сместен во живописната природа на Конектикат.

Додека претпоставуваме дека ова ќе биде почеток на приказна за нивните деца, наскоро станува јасно дека Џорџ и Едит се во срцето на овој филм кој премиерно на Телма ќе се емитува во недела, 9 октомври во 19.45 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Саботна филмска ноќ на Телма со скандинавска воена драма

📅 сабота, 3 декември, Телма ⏰ 22:15 – Изборот на кралот Филмот е снимен во …

error: Содржината е заштитена!