Почетна / Забава / Видео | Zase.mk одбележа 10 години постоење!

Видео | Zase.mk одбележа 10 години постоење!

Пејачи, новинари, водители, музичари, тонци, светлаџии, водоводџии, монтажери, но и директори беа дел од прославата за 10 години постоење на порталот zase.mk која вчера вечерта се одржа во новиот скопски ресторан Dion Aerodrom.

Забавата ја разгореа DJ Zhack и DJ Babura Junior, а за дополнително добро расположение се погрижија “Силви бенд”.

Кулминација беше моментот кога јавните личности си ги заменија улогите, па новинарите пееја, а пејачите известуваа.

Да не ви раскажуваме премногу погледнете дел од фотографиите и видеата од забавата:

Почитувани колеги, нека ви е честит јубилејот и да си го славите уште 100 години во исто расположение. Ваш, ТВ Пакет.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжува турнејата „IL DIVO greatest hits“ посветена на починатиот член

Интернационлната музичка светска атракција, ансамблот „Ил Диво“, оваа година ќе ги одржи своите незаборавни концерти …

error: Содржината е заштитена!