Дневни Архиви: 02/08/2022 | 20:14

Каролина со македонското знаме порача: Честит Илинден, Македонијо!

Честит Илинден, Македонијо! Со оваа порака, македонската икона Каролина Гочева го честита празникот на Републиката на сите нејзините следачи и фанови на социјалните мрежи. Притоа, Каролина ја постави фотографијата од 2007-ма година каде високо и гордо го разви макеоднското национално знаме. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Вонредно | Се откажува концертот во Охрид, Каролина има корона

Мега брендот Каролина Гочева и престижната Авалон продукција на голема нивна жал, го откажуваат концертот закажан за четврток во Охрид. Гочева е болна од корона во време на големиот ковид бран кој повторно го зафати светот. ТВ Пакет од срце ѝ посакува брзо оздравување, а повторна заедничка средба очекуваме наскоро. …

Повеќе »

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, кој, како што вели, е направен од душа и со душа. Станува збор за преработката на една од најубавите македонски песни со наслов „Море сокол пие“. „Ова е моја честитка за Илинден. Патриот сум во …

Повеќе »

Вил Смит се извини на својот Јутјуб-канал за оскаровската шлаканица

Вил Смит откри дека стапил во контакт со Крис Рок откако му удри шлаканица на „Оскарите“, но комичарот, наводно, рекол дека не е подготвен да разговара. Скандалот се случи на сцената на доделувањето на „Оскарите“ во март, откако комичарот се пошегува на сметка на сопругата на Смит. Во петокот, актерот …

Повеќе »

„Во борба, во борба“ одекна без строфата за Гоце Делчев и фашистите

На синоќешното отворање на прославата за Илинден во текот на изведбата на песната „Во борба, во борба“ изостана втората строфа во која се споменува Гоце Делчев и „фашистичка крв се лее“. Строфата која не беше отпеана e: „Излеговме ние смели партизани, над нас на Гоце знамето се вее, во гори, …

Повеќе »

Иранска драма и кинеска акција во првиот августовски викенд на Телма

саботa, 6 август 2022, 19.15 часот – “Човек со интегритет” Некои луѓе се непоткупливи а Реза е еден од нив. Еден човек живее во мало село во Иран, каде одгледува златни рипки. Тој се соочува со пропаст, кога му го запираат доводот на вода од реката… Упорно се спротиставува на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!