Дневни Архиви: 03/08/2022 | 20:02

Зошто Сител и Канал 5 заслужуваат пофалба за летната ТВ сезона?

Телевизиите Сител и Канал 5 и ова лето решија да ги задржат своите верни гледачи пред малите екрани, емитувајќи премиерни содржини во голем дел од термините и неменувајќи ја редовната програмска шема. Не навлегуваме во типот на серии и емисии кои ги емитуваат овие телевизии, но за нивната публика, секоја …

Повеќе »

Видео | Интервју на „Црвена јабука” за „Backstage” на Телма

Бендот „Црвена јабука” од Сараево, кој постои повеќе од 30 години, е познат по многуте хитови: „Дирлија”, „Бјежи кишо с прозора”, „То ми ради”….Нејзин заштитен знак е пејачот на групата Дражен Жериќ- Жера кој е познат по својот специфилен имиџ, црвени патики и иста фризура која со години ја негува. …

Повеќе »

Драма со Морган Фримен и романса на Вуди Ален во недела на Телма

недела, 7 август, 19.15 часот – “The magic of Belle isle” Монти Вајлдхорн, алкохоличар, писател на вестерн романи, го изгубил својот нагон. Неговиот внук го води на тивок остров. Тој неволно се спријателува со самохрана мајка и нејзините 3 ќерки кои му помагаат да најде инспирација за повторно да пишува. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!