Дневни Архиви: 04/08/2022 | 22:23

ААВМУ со осуда за попречувањето Алфа да снима на Мечкин Камен

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува попречувањето на новинарската екипа на ТВ Алфа, да го проследи настанот по повод одбележувањето на празникот Илинден на 2ри август на Мечкин Камен во Крушево. Агенцијата потсетува дека е особено важно на сите медиуми без исклучок да им се обезбедат еднакви …

Повеќе »

Не прв пат, не втор пат, туку по трет пат – „Калкански кругови“ на Телма

Лето на национална телевизија без премиерни. Лето не само на репризи, туку репризи на репризите. Следна во редот од 11 август во 20.30 часот е “Калкански кругови”, српска хорор мистерија. Во продолжение ве потсетуваме на содржината на серијата : Таткото на Миона, Дејан (Воин Ќетковиќ), се обидува да ја оттргне …

Повеќе »

Трилер серијата „Тајкун“ со Драган Бјелогрлиќ по трет пат на Телма

Тој е контроверзен бизнисмен и сопственик на голема фирма. Влегува во процес на приватизација на голем стопански комбинат. Токму кога сака да се исклучи од своето опкружување … доаѓаат старите сметки за наплата. Антихерој со сите свои вештини, но и со сите свои маани. Човек од крв и месо. Богат …

Повеќе »

Почина познатиот презентер на временска прогноза на Сител

На 77 годишна возраст, почина познатиот презентер на временска прогноза – господин Трајче Андонов. За временските прилики и неприлики, секогаш навремено и точно нè информираше во блокот Временска прогноза која се емитува секоја вечер на Сител по Дневникот. И сето тоа го правеше харизматично и пријатно за гледачкото уво заедно …

Повеќе »

Цензура | Во село Свиларе, ѝ било забрането на ТВ Алсат да снима

Вчера напладне новинарската екипа на телевизијата Алсат во состав Мелихате Рустеми (новинарка) и Бојан Костовски (снимател) биле спречени да ја вршат својата работа. Екипата пристигнала во селото горно Свиларе(општина Сарај) по претходно добиени информации дека жителите немаат вода за пиење. После неколку минути снимање, се појавило лице во цивилна облека …

Повеќе »

Телекабел удри „јако” на конкуренцијата – Арените се дел од понудата

Телекабел ја збогати понудата на спортски канали на задоволство на сите вљубеници во англиската Премиер лига и другите спортски содржини,. Освен Еуроспорт и СпортКлуб, од сега ќе имате можност да ги следите и каналите на АренаСпорт 1, 2, 3, 4, 5, Арена Еспорт и Арена Премиум 1, 2, 3 и …

Повеќе »

Слаткар: Квалитетот на музиката опадна бидејќи младите си заминаа

На возраст од 15 години, заедно со неговиот пријател Скит Скитара ја формирал хип-хоп групата “Единствена опција”, а во 2004 година го издадоа албумот “Рап Тврдина”. Заедно со Пука Козметика, Скит, Ел Маријачи, Боро Лаказ, Кацар, Желе, Сиги, Аце НЛ, Че и Димитриј Јеа, во 2008 година го формираа хип-хоп-екипажот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!