Почетна / МК Сцена / Каролина со македонското знаме порача: Честит Илинден, Македонијо!

Каролина со македонското знаме порача: Честит Илинден, Македонијо!

Честит Илинден, Македонијо! ❤️💛❤️

Со оваа порака, македонската икона Каролина Гочева го честита празникот на Републиката на сите нејзините следачи и фанови на социјалните мрежи.

Притоа, Каролина ја постави фотографијата од 2007-ма година каде високо и гордо го разви макеоднското национално знаме.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Специјални гости се дел од концертите на Наум во Охрид и Битола

На јубилејните концерти на Наум во Хераклеа Битола и Долни Сарај Охрид, ќе настапат и …

error: Содржината е заштитена!