Почетна / 2021 (страна 18)

Годишни Архиви: 2021

Skopje sounds good со Buč Kesidi, Nipplepeople, Funk Shui и Svemirko

После цели 16 години од неговото прво, па и последно одржување, Авалон го реобновува фестивалскиот бренд SKOPJE SOUNDS GOOD, овој пат со неверојатно свежа и актуелна комбинација на регионални артисти – бендовите кои го претставуваат најдоброто од алтернативната музичка сцена во регионот: BUČ KESIDI, NIPPLEPEOPLE, FUNK SHUI и SVEMIRKO. BUČ …

Повеќе »

Летна шема со Столе и Кики во „Недела на Канал 5“ по вестите

Летна шема на Канал 5 со ток шоуто “Недела на Канал 5”. Секоја недела, Кристина Атанасова – Кики и Стојан Симјаноски – Столе ќе бидат домаќини на интересни гости од дома и соседството, кое ќе нè насмеат, расположат, но и ќе ги промовираат своите следни планови. По премиерното издание со …

Повеќе »

Италијанската „Фамилија“ за летно опуштено попладне на Сител

Нова италијанска семејна драма од понеделник до недела на Сител телевизија. Голема фамилија во голема животна битка за различни љубовни, економски, семејни прашања. Во оваа фамилија, сите ќе бидат секогаш за еден и еден ќе биде секогаш за другите. Сара Фераро, самохрана мајка на тинејџерите Амбра и Денис, не можејќи …

Повеќе »

Ѕвездата на „Истанбулската невеста“ во мини драма на Канал 5

Кадир е средовечен маж кој живее во Доха како би го управувал својот бизнис од странство. Не верува во случајности, туку во труд и волја, па затоа и успешноста на неговиот семеен бизнис се должи токму на неговата макотрпна работа. Уште како мал, неговиот живот го одбележала голема трагедија. Во …

Повеќе »

Почнува мониторингот на медиумското известување за изборите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско известување на радиодифузерите за Локалните избори 2021 година. Во периодот до почетокот на изборната кампања, предмет на надзор ќе бида првиот телевизиски програмски канал наЈавниот сервис – МРТ1 и шест комерцијални телевизии на државно ниво …

Повеќе »

Поточиња, Каролина и Тамара на Карпошово културно лето

На платото кај „Млечен” и на плоштадот „Делфина” од 26 до 28 август ќе се одржи традиционалната културна манифестација на општина Карпош, „Карпошово културно лето 2021″. Првиот ден од „Карпошово културно лето 2021″ на 26 авгус на „Делфина” во Влае 2 ќе започне со настап на хорот на Детскиот фестивал …

Повеќе »

„Итака“, „Арсенал“, „Лок“, „Колет“ … дел од филмската недела на Телма

Во соработка со националната ТВ Телма, детална програмска шема на телевизијата во прилог. Летни репризи на познатата “Велвет”, шоуто на Елен и Ентони Бордеин, како и премиерни продолженија од попладневната теленовела од Португалија. Вечерите резервирани за одлични филмски наслови и викенд премиери. САБОТА Телма ТВ 07.08.2021 07:00 Непознати делови Ентони …

Повеќе »

Фото | Ферхат од „Црно бела љубов“ се вклучи во гасење на пожарите

Ибрахим Челикол е познат турски актер и модел, кој во моментов е актуелен по главната улога во играната серија на Сител, “Црно бела љубов”. Ладен, интелигентен и привлечен, и во оваа серија актерот успева да плени во одличната актерска игра со својата партнерка. И додека пламените јазици беснеат насекаде во …

Повеќе »

Канал 5 вработува новинари, сниматели, видео монтажери и реализатори

Во пресрет на новата телевизиска сезона, Канал 5 телевизија ги објавува следниве работни позиции : -новинари-репортери -сниматели -видео монтажери за промо и програма -реализатори Сите заинтересирани кандидати, своето CV да го испратат на [email protected] Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Вкусот и мирисот на Кина во документарниот серијал на Телма

Aмбасадата на Народна Република Кина заедно со „Виар продукција” им подари на гледачите минути уживање за една од најстарите, најбогатите и прекрасните култури во светот. Ова лето, од понеделник до петок попладне на Телма телевизија, гледачите ќе имаат можност да се потсетат на емисијата која запознава со богатата кинеска традиција, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!