Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Канал 5 вработува новинари, сниматели, видео монтажери и реализатори

Канал 5 вработува новинари, сниматели, видео монтажери и реализатори

Во пресрет на новата телевизиска сезона, Канал 5 телевизија ги објавува следниве работни позиции :

-новинари-репортери
-сниматели
-видео монтажери за промо и програма
-реализатори

Сите заинтересирани кандидати, своето CV да го испратат на [email protected]

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нора: Јас се омажив од љубов, не затоа што Марко е Македонец

Поранешната водителка, Нора Шаќири Марковиќ, во најновото интервју на Бекстејџ зборуваше за мајчинството и бракот …

error: Содржината е заштитена!