Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Канал 5 вработува новинари, сниматели, видео монтажери и реализатори

Канал 5 вработува новинари, сниматели, видео монтажери и реализатори

Во пресрет на новата телевизиска сезона, Канал 5 телевизија ги објавува следниве работни позиции :

-новинари-репортери
-сниматели
-видео монтажери за промо и програма
-реализатори

Сите заинтересирани кандидати, своето CV да го испратат на [email protected]

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина Гордана Стошиќ, поранешната директорка на МРТ и Скај Нет

На 63 години, почина Гордана Стошиќ, новинарка и поранешен генерален директор на Македонската радиотелевизија. Стошиќ …

error: Содржината е заштитена!