Почетна / Сапуници / Фото | Ферхат од „Црно бела љубов“ се вклучи во гасење на пожарите

Фото | Ферхат од „Црно бела љубов“ се вклучи во гасење на пожарите

Ибрахим Челикол е познат турски актер и модел, кој во моментов е актуелен по главната улога во играната серија на Сител, “Црно бела љубов”.

Ладен, интелигентен и привлечен, и во оваа серија актерот успева да плени во одличната актерска игра со својата партнерка.

И додека пламените јазици беснеат насекаде во Европа, особено во Турција, актерот реши своеволно да се вклучи во гасење на пожарите во Бодрум и со тоа да покаже голема хуманост и пожртвуваност, прекинувајќи го својот одмор со семејството.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!