Дневни Архиви: 17/04/2021 | 19:55

Фото | Џемре од „Суровиот град“ го покажа своето ново момче

Сера Кутлубеј е турска актерка која во моментов ја следиме во улогата на добрата сестра Џемре во вечерната серија на Сител, “Суровиот град”. Родена е на 19 април 1994 година, завршува глума во Истанбул, а вистинска слава добива со улогата на милата Џемре во “Суровиот град”, една од сестрите која …

Повеќе »

Руската серија со македонски актери повторно во етерот на МТМ

По една година по премиерата на националната Алфа, руската мини серија „Кум“ се прикажуваше и на МТМ и локалните телевизии (Тера, Кобра, ТВМ, Кис, Боем итн). Сега, повторно реприза на репризата и тоа секоја сабота од 22 часот на прва скопска МТМ. Ова е прва македонско-руска филмска соработка од 2014-та …

Повеќе »

Година по финалето, Инстаграм средба на Недим и Џенк од „Суровиот град“

Озан Долунаи и Беркер Ѓувек ги толкуваат улогите на Џенк и Недим во интригантната турска драма “Суровиот град” која е во последните недели на емитување на Сител. Двајцата актерки година дена по финалето на серијата во Турција се видоа на лајв чат на Инстаграм, каде споделија убави спомени од снимањата …

Повеќе »

Ромите повторно ќе порачуваат песни и поздрави преку телевизија БТР

Телевизија “БТР Национал” беше скопска приватна телевизиска станица која 24 часа дневно емитуваше програма на ромски јазик. Со телевизијата раководеше Зоран Димов и тоа од 1994 година, а беше сместена во куќата на Есма Теодосиевска, на скопското Кале, каде што се наоѓа и Музејот на Ромите, како и урната со …

Повеќе »

Хероината од „Браќата“ се омажи за познат музичар, а денес роди синче

Ојку Карајел е 31 годишна турска актерка, која ни е позната по улогата на Џемре во турската хит драма “Браќата” која во моментов е во последните недели на емитување на Канал 5. Актерката е родена во Истанбул, каде завршила глума на Универзитетот во Истанбул. Нејзината прва главна улога е во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!