Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Миро и Ведрана во новиот забавен магазин „Голден карпет“ на Канал 5
Сабота и недела во 19.30 часот на Канал 5, чекориме на златниот тепих

Миро и Ведрана во новиот забавен магазин „Голден карпет“ на Канал 5

Домашната и балканската естрада во фокусот на новиот забавен викенд магазин на Канал 5.

Водителски тандем на овој проект ќе бидат Миро Кацаров и Ведрана Ѓорѓевиќ, добро познати телевизиски имиња кои после долги години работа на други проекти конечно ќе ги здружат силите и ќе бидат домаќини во „Голден Карпет”.

Освен познатите музички имиња, ќе гостуваат и популарните политичари, спортисти и актери, кои дефинитивно ќе ги запознаете од еден друг агол од нивниот живот.

Имајќи предвид дека последниве две години има зголемено отсуство на настани и емисии од забавен карактер, во оваа емисија конечно ќе се види забава што им е потребна на гледачите, гламур, шоу бизнис и убава модна естетика.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зуица Лазова: Ниту кралица ниту принцеза, бев немирна машкоданка

Во „Нешто конкретно” оваа недела, познатата водителка со гостите зборуваше на тема – дали жените …

error: Содржината е заштитена!